Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Фоторепортаж
З набережної у Запоріжжі вивезли цілу вантажівку сміття - фото
Поделиться

Сьогодні, 13 листопада, відбулася екологічна акція «Врятуємо Дніпро разом»

У Запоріжжі відбулась масштабна акція «Врятуємо Дніпро разом», яку вже десять років поспіль ініціює комбінат «Запоріжсталь». У рамках неї у Запоріжжі в районі Прибережної магістралі пройшов суботник. Його учасники прибрали ділянку завдовжки 1 км. З популярного місця відпочинку вивезли цілу вантажівку сміття.

Врятуємо Дніпро разом

Масштабне прибирання організували громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» та молодіжна організація комбінату «Запоріжсталь».

— Сьогодні ми проводимо ювілейну, десяту акцію «Врятуємо Дніпро разом». Раді бачити тут небайдужих мешканців міста. За 10 років до нас приєдналося понад 10 тисяч активних запорожців. І ми бачимо, що завдяки таким ось акціям сміття дійсно стає менше, але воно все ж таки є. Перед акцією ми побували у різних місцях набережної та вибрали ту локацію, де більше всього сміття, — розповів спеціаліст відділу управління проєктами громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев.

Ярослав Грошев

Для вивезення мішків зі сміттям та гілок комбінат «Запоріжсталь» надав спецтехніку. Без неї, зізнаються учасники суботника, впоратися було б проблематично.

суботник

— Комбінат «Запоріжсталь» та молодіжна організація бере участь у акції «Врятуємо Дніпро разом» вже у десятий раз. Ми дбаємо про наше місто: проводимо прибирання, висаджування дерев, зариблення. Сьогодні ми прибираємо набережну і приємно бачити, що люди відгукнулися, прийшли і працюють, щоб наше місто було чистішим, — наголосив головний спеціаліст із взаємодії з молоддю ПАТ «Запоріжсталь» Анатолій Ширма.

суботник

До акції долучилися співробітники комбінату «Запоріжсталь», волонтери громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Багато хто з них прийшов на суботник цілими сім’ями. Приєдналися до прибирання і запорожці, які навчали своїх собак на дресирувальному майданчику неподалік.

суботник

Гартунг Сергій прибирав берег Дніпра разом із донькою Софією, яка вже давно хотіла взяти участь у такій потрібній та корисній акції.

— Хочеться жити у чистому місті, тож прийшли сьогодні сюди. Та й дочка давно просила. Дуже неприємно, що люди так ставляться і до природи, і до свого міста, адже самі живуть тут. Хотілося б, щоби запорожці за собою прибирали, але бачимо, що це не виходить не у всіх. Вважаю, що у таких суботниках обов’язково треба брати участь. Якщо ми зробимо хоч трохи наше місто кращим, це буде приємно всім, – поділився Сергій Гартунг.

суботник

Школярка Алла Варяник, яка прийшла на суботник разом із батьками та братом була однією з найактивніших учасниць.

— Прийшла сюди з батьками, просто захотілося, щоби берег Дніпра був чистим. Це дуже прикро, що люди не поважають наше місто і ось так от смітять. Є хороші люди, які завжди після себе приберуть, і буде чистий пляж, де можна і відпочити, і шашлики посмажити. А от погані просто залишають сміття та чекають, коли після них хтось прибере, – розповіла Алла.

суботник

Такі акції — найвлучніший прояв доброти та любові до рідного міста, впевнена віце-президент зі сталого розвитку Професійної асоціації екологів України Валерія Заружко. Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

«13 листопада – Всесвітній день доброти, знали? Як на мене, дуже символічно, що крута екологічна волонтерська акція – «Врятуємо Дніпро разом!» — відбулася саме сьогодні у Запоріжжі вдесяте. Думаю, це найвлучніший прояв доброти та любові до рідного міста – коли ти не просто хочеш, але й робиш своє місто чистішим та комфортнішим.

Десять років «Врятуємо Дніпро разом!» об’єднує небайдужих містян навколо спільної ідеї – зробити власний внесок у оздоровлення головної водної артерії України – річки Дніпро.

До речі, саме ця ініціатива у 2018 році потрапила до національної Книги рекордів України як наймасштабніша екологічна акція країни, тож є чим пишатися і точно варто — продовжувати.

Круто, що сьогодні @greencenterzp за підтримки @zaporizhstal Групи Метінвест вдесяте провели цю гарну добру акцію.

За десять років ініціатива об’єднала 10 тисяч учасників, які разом прибирали берегові лінії, висаджували дерева, встановлювали штучні нерестові площі для риби, плавучі гнізда та годівниці для червонокнижних птахів.

Головне тут – не кількісні показники, головне – спільне прагнення змін та усвідомлення власної відповідальності за майбутнє», — написала Валерія Заружко.

У рамках акції «Врятуймо Дніпро разом» ще один суботник пройшов у Заводському районі: там у популярному місці відпочинку висадили нові дерева.

А наступних вихідних на острові Хортиця відбудеться суботник у незвичайному форматі. Він поєднуватиме в собі забіг і збір сміття і стане заключним етапом акції.

сміття

Зазначимо, що з 2012 року завдяки акції «Врятуємо Дніпро разом!» за підтримки Метінвесту в Запоріжжі висаджено близько 1800 дерев, зібрано понад 180 тонн сміття, у Дніпро випущено близько 190 тисяч особин риби, встановлено 8600 нерестових площ, 30 плавучих гнізд та 30 годівниць для птахів. За цей час в акції взяли участь близько 9700 запоріжців.

Читайте також: Запоріжці відзначили World Cleanup Day суботниками: і прибрали, і подарунки отримали — фотоКомментарии читателей