Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Свiт, Україна
З 1 червня для українців планують скасувати безкоштовний проїзд у транспорті у ряді країн Європи
Поделиться

Які країни скасовують безкоштовний проїзд для українців з 1 червня

З 1 червня планують скасувати безкоштовний проїзд для громадян України у транспорті ряд европейских стран. Це Польща, Німеччина, Болгарія, Швейцарія та Чехія.  Раніше для безкоштовного проїзду українцям потрібно було лише пред’явити паспорт.

Водночас для українців діятиме пільговий проїзд. Так, у Німеччині вводять проїзний на всі види міського транспорту і регіональних поїздах за 9 євро. У Чехії абонемент на всі види громадського транспорту обійдеться близько 7 євро. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Європейський Союз підтримки України.

Але рішення ще не ухвалено. Зокрема, у Чехії його розглядатимуть на рівні кожного міста окремо.

Польща вже повідомила про скасування безкоштовного проїзду в громадському транспорті Варшави. Що стосується регіональних поїздів та міжнародного залізничного сполучення, Польща обіцяє надати додаткове роз’яснення.

Правила проїзду для українців в громадському транспорті  можуть змінитися й у тих країнах, які поки не заявляли про такі плани. За актуальною інформацією можна стежити на спеціальному сайті ЄС для біженців. 

З 1 червня, як писала «Індустріалка», змінюються правила видачі безкоштовних квитків українцям для поїздок Польщею. До речі, у Польщі Мінцифра відкрила для українських біженців центр Дія.Бізнес.

«Індустріалка» писала, що в Україні внутрішньо переміщені особи щомісяця можуть отримати допомогу від держави — 2 тисячі гривень на дорослого і 3 тисячі гривень на дитину чи людину з інвалідністю. Стало відомо, що у травні перелік тих, хто може розраховувати на виплати, скоротився.

«Індустріалка» писала, що отримати статус та допомогу для внутрішньо переміщених осіб тепер можна в застосунку «Дія». А також у «Дії» можна подати заяву на відшкодування втрати житла через злочинні дії окупантів. А ще: Запоріжці можуть стати на облік по безробіттю через Дію.

Нагадаємо, що Запоріжжя — одне з перших міст, що зустрічає людей, які були вимушені покинути рідні домівки через військові дії чи окупацію. Багато з них їде далі, а частина вимушених переселенців залишається у нашому місті. Важливим питанням для кожного є пошук роботи на новому місці. Щоб прискорити працевлаштування таких людей в Запорізькому обласному центрі зайнятості започаткували ярмарок вакансій. Він проходить щосереди.

Читайте також: Які країни можуть визнати документи українців у «Дії».

 Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей