Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Свiт, Україна, Фоторепортаж
Європейські країни випускають марки на підтримку України - фото
Поделиться

Пошти країн Європи випустять марки на тему «МИР – найвища цінність людства» та вже видають поштові мініатюри на підтримку України

Поштові європейських країн у 2023 році випустять поштові марки на тему «МИР – найвища цінність людства». Таке рішення ухвалено на позачерговому засіданні директорів PostEurop. Тему щорічного конкурсу на кращу поштову марку Європи-2023 було змінено за пропозицією Укрпошти.

Ще у перші дні війни Укрпошта звернулася до PostEurop з ініціативою змінити у 2023 році тему випуску поштових марок за програмою «Europa» із «Підводна флора і фауна» на тему «МИР — найбільша цінність людства». Адже поштова марка — це ще один спосіб привернути увагу світу до теми війни в Україні.

За рішенням PostEurop раніше обрані теми марок «Європа» на 2023 та 2024 роки будуть перенесені на 2024 та 2025 роки відповідно. Загалом у конкурсі беруть участь поштові адміністрації країн Європи.

Та пошти різних країн вже зараз висловлюють свою підтримку Україні через поштові мініатюри й направляючи частину грошей від їх продажу для нашої країни.

Зокрема, Естонія, Польща, Литва, Австрія, Хорватія вже випустили марки на підтримку України.  Про це повідомляється на сайті Укрпошти.

Так, 24 березня Пошта Естонії — першою серед інших держав – випустила поштову марку «Слава Україні». маркиПошта Польщі 25 березня презентувала поштову марку й конверт «Ми з вами!» («Jesteśmy z Wami!»). До марки випущено конверт із зображенням монумента Незалежності, встановленого на Майдані в Києві.

31 березня пошта Австрії ввела в обіг поштову марку «Разом заради миру (Gemeinsam für den Frieden)».

12 квітня пошта Хорватії вводить в обіг поштову марку на підтримку України «ZA MIR U UKRAJINI» «За Мир в Україні». На марці зображено блакитне небо та жовте ріпакове поле, що символізує український прапор. До марки також випущений конверт.

А пошта Литви оголосила переможця конкурсу на кращий ескіз поштової марки для захисників свободи України. На марці, що перемогла, зображено обійми двох людей, відтворених у синьо-жовтих кольорах, що символізують підтримку України. Ця поштова марка буде випущена 6 травня. Друге та третє місце посіли ескізи з трактором, що тягне російський корабель, та нашим національним птахом — соловейком.

На сторінці «Філателія Харков» у «Фейсбук» додають, що поштова адміністрація Латвії ввела в обіг поштову марку «Вторгнення Росії в Україну (Russian Invasion of Ukraine)». Блок складається з трьох марок та купону. На ньому зображені державні прапори України та Латвії, Монумент Незалежності України в Києві та Монумент Свободи Латвії в Ризі, а також написи українською та латвійською мовами «Ми з Вами!» і «Слава Україні!»

Поштові оператори Великобританії та Ірландії теж долучилися до допомоги України і застосовують спеціальні штемпелі, які мають на меті підвищити обізнаність людей, що отримають таку поштову кореспонденцію, про можливість зробити пожертвування на підтримку українського народу. А пошта Польщі випустила ще дві картки (листівки) на регіональному рівні на знак підтримки та солідарності з Україною.

Нагадаємо, що сама Укрпошта випустила  марку «Русскій воєнний корабль, іді …!». Для цього провела Всеукраїнський народний конкурс на найкращий ескіз марки «Русскій воєнний корабль, іді …!». Було отримано майже 500 ескізів. Відібрали 20 найкращих з філателістичної точки зору. А з них, народним голосуванням у соцмережах, вибрали переможця, марку якого й надрукували. Їм став художник Борис Грох з Криму, який живе у Львові. У Запоріжжі, на Укрпошті урочисто презентували та погасили цю марку з конвертом, присвячену героїчній боротьбі українського народу.

Марка «Русскій воєнний корабль, іді …!» стала настільки популярною,  що Укрпошта ввела обмеження на її покупку.

«Індустріалка» писала:  Художниця так малює історії війни, що люди плачуть. А також: Як виглядає війна в Україні очима художників із різних країн — фото.

Читайте також: Гостей всесвітнього арт-форуму вразило, що український художник не зміг приїхати на свою виставку через загальну мобілізацію.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

Фото за сторінок «Посольство України у Польщі» та «Філателія Харків» у «Фейсбук»Комментарии читателей