Індустріалка - новини Запоріжжя

Возрождение Хортицы, Запоріжжя
Які оновлення чекають запорізьку Хортицю у 2022 році
Поделиться

2021 рік для острова Хортиця був дуже насиченим

У прямому ефірі телеканалу “Україна 24 онлайн” підбили підсумки першого етапу відродження острова Хортиця. Про те, що було зроблено цього року та про плани на 2022 рік розповів генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Олександр Мироненко.

Як писала “Индустриалка”, цей рік став роком старту перетворень на острові Хортиця. Розпочався національний проєкт відродження острову, партнером якого виступає Група Метінвест. До цього року заповідний острів Хортиця був роками у занепаді. Важливими сучасними складовими відродження стали ексклюзивність та безбар’єрність.

— Разом з державою на острові Хортиця ми зробили вже дуже багато. Реконструювали пагорб Єдності, розпочали реконструкцію музею історії запорозького козацтва, наразі виконані всі зовнішні роботи. Також було облаштовано кілька арт об’єктів, сьогодні вони доступні для всіх відвідувачів острова Хортиця, — розповідає Олександр Мироненко.

Ще однією родзинкою цього року стало новорічне містечко з резиденцією Святого Миколая, яке відкрили на оновленому “Козацькому колі”.

— До Новорічних свят група Метінвест та комбінат “Запоріжсталь” залучилися до створення святкової локації, де всі охочі можуть зробити фото, поспілкуватися зі Святим Миколаєм, гарно провести час. Це перший подібний досвід для Запоріжжя. Ми бачимо, що запоріжцям та гостям міста подобається відвідувати новорічне містечко на Хортиці. Я вважаю, що це лише перший крок.

Знаковим для острова Хортиця стане і 2022 рік. Олександр Мироненко зазначив, що наступного року продовжуватиметься реконструкція музею історії запорозького козацтва та будуть реалізовані кілька проєктів.

— У 2022 році триватимуть внутрішні роботи для того, щоб відновити внутрішній простір і нарешті відкрити музей історії запорозького козацтва для відвідувачів. Ми плануємо разом зі студентами завершити втілення проєктів-переможців конкурсу “Хортиця — втілення мрій”. Дві ініціативи вже були реалізовані цього року, третю — буде реалізовано навесні 2022 року. Ми продовжуємо спільно з молоддю оновлювати острів, тому що дуже важливо залучати саме цей кластер до таких проєктів. Молодь більш креативна, вона має свій погляд на реконструкцію. Це дуже цікавий досвід взаємодії.

Як раніше писала “Индустриалка”, цього року на острові “Хортиця” відбувся музичний фестиваль ZOUND 2021, який відвідало 15 тисяч запоріжців та гостей міста. За словами Олександра Мироненка, подібний фестиваль планують провести і у 2022 році.

Нагадаємо, новорічне містечко на «Козацькому колі» працюватиме до 16 січня. У вихідні, з 12.00 до 18.00 у ньому проходитиме розважальна програма. Тут показуватимуть мультфільми, виступатимуть творчі колективи, працюватимуть майстер-класи для дітей. Усі бажаючі зможуть поласувати різноманітними смаколиками на організованому фудкорті.

Як повідомляла «Индустриалка», для зручності гостей до новорічного містечка на Хортиці пустять додатковий транспорт.

Читайте також: Эксперт подвела итоги важного года для запорожской Хортицы


Комментарии читателей