Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Военное положение, Запоріжжя
Поліція не працює, хліб є - яка ситуація у тимчасово окупованому місті Запорізькій області
Поделиться

Яка ситуація склалася у місті Пологи — про зруйнування та прибирання, роботу комунальних служб, гуманітарну допомогу та створення народних дружин

У Пологівській громаді у Запорізькій області з 3 березня проходять бойові дії. Постріли й вибухи у місті Пологи тривають й до сьогоднішнього дня. Так, за словами місцевих жителів, минула ніч була дуже неспокійною в цьому плані. 

«Індустріалка» писала, як районне місто Пологи живе в умовах тимчасової російської окупації, яка триває з 6 березня. Центр колись тихого затишного містечка просто розтрощений. (Ще фото можна подивитись тут). 

Пологи

Про ситуацію офіційно розповів сьогодні у відеозверненні міський голова Полог Юрій Коноваленко. Воно розміщене на офіційній сторінці Пологівської міської територіальної громади у «Фейсбук».

-Я, як міський голова, та більшість працівників міської ради жодного дня не залишали місто, — відмітив Юрій Коноваленко. — Працювали, продовжуємо працювати, для того, щоб забезпечити більш-менш нормальні умови для життя наших жителів.

В результаті обстрілів у місті зруйновано багато адміністративних  будівель. У тому числі й міська рада без освітлення та вибиті вікна. Найприкріше це зруйновані житлові будинки в місті Пологи, в селах — це дуже неприємно. Міська рада здійснює складання актів, щоб надалі люди могли гарантовано отримати допомогу на відбудову.

Станом на сьогодні всі комунальні служби продовжують працювати. Закінчується бензин, закінчується дизпаливо, але служби працюють. Разом із РЕМом ми відновили десятки ліній електропередач, як високовольтних, так і низьковольтних, в тому числі на мінних полях.

«Водоканал» забезпечив водопостачання. Хай не цілодобово, але забезпечив. Крім того, «Житлосервіс» і «Благоустрій» повністю виконують свою роботу. Вивозиться сміття. Не кожного дня, тому що людей стало значно менше, а двічі на тиждень.

«Благоустрій» відновлює лінії електропередач, прибирають вулиць від пошкоджень, обрізають збиті дерева. Все працює.

З небайдужими людьми, які допомагають мукою, дріжджами, цукром, сіллю, нам вдалося відновити хлібопостачання. Сьогодні практично на всій території міста взагалі немає проблем з придбанням муки. Так, її небагато, її не вистачає на великий період, але ми над цим працюємо.

Ще дуже важливо. Небайдужі люди, підприємці змогли організувати доставку гуманітарної допомоги. Яка доходить невеликими порціями. На сьогодні ми вже роздали більше 7000 продуктових наборів. Деякі родини можуть себе нею забезпечити на три, п’ять, десять днів.

Важко всім, найважче багатодітним та одиноким людям. Ми намагаємося розвозити на кожен квартал. До кого ще не доїхали, ми обов’язково довеземо й разом з квартальними будемо роздавати допомогу. Скільки її буде, все буде роздано до останнього пакета.

Звертаюсь до керівників установ, закладів і небайдужих громадян. Ми не знаємо скільки триватиме війна. Але прибирати біля своїх будівель та закладів наслідки бомбардувань все ж треба. Гарний приклад показали люди, прибравши біля 4-ї школи. Сьогодні вікна побиті, але битого скла, цегли вже немає. Звертаюсь до всіх. Будь ласка, приходьте, разом наведемо лад. А комунальники вивезуть все на сміттєзвалище, і вже трішки буде чистіше.

А ще, звертаюсь до чоловіків. Поліція, на жаль, не працює. Мародери – це наша велика біда. У деяких мікрорайонах підприємці та небайдужі охороняють в світлий час доби свої магазини, майно. Приходьте! Під егідою міської ради ми створимо забуті колись народні дружини, і будемо разом ходити у світлий час доби, слідкувати за тим, щоб мародери не добивали, не витягували останнє. Адже вцілілі магазини працюють, і підприємці підвозить якусь продукцію.

…З продуктами у Пологах, за словами місцевих жителів, дуже складно. За «гуманітаркою» — величезні черги, по декілька сотень людей. Більшість магазинів закрити. А якщо щось й продається, то, зрозуміло, що дорого. Та й далеко не кожен зважиться ходити містом, у якому чутна стрілянина.  А бігти чи ні в укритті тут орієнтуються на гучність пострілів.

«Індустріалка» писала, що у Пологах окупанти об’їжджали квартали міста й попереджають про обстріли з боку ЗС України, які нібито готуються та будуть проведені незабаром. Але пам’ятайте, що українські військовослужбовці, які тримають оборону на Запорізькому напрямку, бойових дій, які можуть нести загрозу життю та здоров’ю цивільному населенню в містах та селах не проводили і не проводять. Звинувачення російськими окупантами наших захисників проводиться з метою дискредитації Збройних Сил України та прикриття злочинів проти мирних людей, які вони вчинили.
Пологи

Як писала «Індустріалка», запорізькі дизайнери створили плакати, які розповідають про героїзм Полог та інших маленьких міст й селищ Запорізької та інших областей, що підтримують дух українців. Плакати Лариси Клімової можна подивитись тут. А тут — Наталії Лобач.

Пологи

Нагадаємо, що в Оріхові окупанти обстріляли житлові будинки, при цьому постраждала жінка. Гуляйполе безперервно обстрілюють майже місяць — як розповідають місцеві, «по вулицях корови бродять, свині, нутрії».

А п’ять населених пунктів у нашій області ДШВ з іншими підрозділами Сил оборони Запорізького краю вже звільнили від російських загарбників.

Читайте також:  У тимчасово окупованому Мелітополі росіяни відбирають у мешканців гуманітарну допомогу.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей