Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Интервью
Як запорізький електромонтер зробив успішну кар'єру за три роки
Поделиться

Близько трьох років тому хлопець почав працювати на комбінаті електромонтером

Майстер по ремонту електрообладнання цеху гарячої прокатки тонкого листа Ілля Верба прийшов працювати на «Запоріжсталь» близько трьох років тому. Спочатку хлопець працював простим електромонтером, але нещодавно став майстром.

— Я працюю на «Запоріжсталі» майже три роки. Чому сюди прийшов? Не буду приховувати: мене зацікавив рівень заробітної платні — один з найвищих в місті, перспективи, цікава робота. Ділянка, на яку я потрапив як на мене — одна з найцікавіших для молодого фахівця, як в плані вивчення обладнання, так і в плані кар’єрного росту.

Навчався я в ЗНТУ (зараз — Національний університет «Запорізька політехніка») за спеціальністю «електромеханічні системи автоматизації та електроприводу». Коли я закінчував виш, йти працювати на завод не вважалося престижним. Тому після випуску я пішов працювати у приватну фірму. Але з часом зрозумів, що приватна фірма — це невеликий штат і невеликі перспективи, та й зарплатня не дуже велика. Тому влаштувався на комбінат «Запоріжсталь». Чесно кажучи, зараз я шкодую що не прийшов сюди одразу після навчання, — розповів Ілля Верба.

Ілля Верба

— В чому полягає ваша робота?

— Я працюю в машинному залі стану гарячої прокатки тонкого листа. Це, можна сказати, серце прокату. Тут надається рух всім головним клітям стану. Моя робота безпосередньо пов’язана з безпечною експлуатацією, виконанням ремонтів і технічним обслуговуванням цього обладнання. Обладнання багато, робота дуже відповідальна і непроста. Будь-який ремонт пов’язаний із залученням підрядних організацій. І робота майстра полягає в організації цих робіт. При звичайному ремонті тут працюють близько 20 людей, а при капітальному — всі 50.

— Чим вам подобається працювати на «Запоріжсталі»?

— Працювати офіційно в наш час — це вже непогано, а ще ж оплачувана відпустка, лікарняний, літній відпочинок, соцпакет із страхування життя і здоров’я. Є і приємний бонус, який ввели минулого року. Це індивідуальний соціальний пакет «Мій вибір», в якому працівник може сам обрати, якими опціями він може користуватися. Це може бути поповнення рахунку, літній відпочинок, квитки на заходи і багато іншого. Є і можливості розвитку для молоді. А це теж дуже важливо.

Ілля Верба

— Які можливості є у молоді на комбінаті?

— Якщо молодий фахівець приходить на «Запоріжсталь» відразу після навчання і відпрацьовує без зауважень рік, він отримує одноразову премію 400 доларів. Крім цього, будь-який молодий співробітник може брати участь в різних програмах. Це програми з вирішення виробничих завдань через систему подачі пропозицій. Наприклад, молода людина прийшла, подивилася своїм свіжим поглядом на якусь задачу і зрозуміла, як можна її вирішити. Якщо ідея вдала, її впровадять у виробництво, а співробітник отримає грошову премію.

Також у молоді комбінату є можливість брати участь у корпоративних програмах, таких як «Молоді лідери Метінвесту» — тобто реалізуватися, показати свій потенціал. Регулярно проходять конкурси професійної майстерності, тренінги. Дуже великий вибір можливостей для молоді. Якщо у людини є прагнення і бажання розвиватися, то можливості для цього величезні.

кар'єру

— У чому ваш секрет успіху?

— Секрету ніякого немає, все дуже просто. Потрібно проявляти ініціативу, брати на себе якусь підвищену відповідальність. Це не залишиться непоміченим. Якщо людина проявляє себе, то рано чи пізно кар’єрне зростання їй забезпечене.

Читайте також: Молодий працівник поїхав шукати щастя в Польщі, але повернувся на «Запоріжсталь»


Комментарии читателей