Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, ЭКОПОСТ
Як запорізькі підприємства знижують викиди у період несприятливих погодних умов
Поделиться

Як впливають погодні умови на стан атмосферного повітря в Запоріжжі

Стан атмосферного повітря в місті залежить не тільки від рівня викидів промислових підприємств, теплових електростанції чи транспорту, а й від метеорологічних умов. В окремі періоди, коли метеорологічні умови сприяють накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери, концентрації домішок в повітрі можуть різко зростати. Щоб в ці періоди не допускати виникнення високого рівня забруднень, необхідне завчасне прогнозування таких умов і вчасне скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Як запорізькі підприємства діють під час несприятливих метеорологічних умов (НМУ) та як працює система сповіщення населення про настання таких умов, обговорили під час п’ятого Міжнародного екологічного форуму «Еко Форум — 2021», який проходить у Запоріжжі.

Еко форум

Встановлена залежність вмісту забруднюючих речовин у повітрі від погодних умов: максимальні значення їх концентрацій спостерігаються, як правило, в теплу безвітряну погоду, тоді як під час тривалої негоди, сильного вітру та після випадання опадів вони різко зменшуються.

Попередження про настання несприятливих метеорологічних умов розміщується на сайті Запорозької міської ради в розділі «Корисне». Тут можна побачити прогноз від Запорізького обласного центру гідрометеорології та Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб. Про це розповіла начальниця відділу екологічної безпеки управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Юлія Іванова.

— У серпні цього року було прийняте нове рішення виконкому, яке запроваджує оновлений механізм дій при НМУ. В склад цього рішення увійшли такі направлення як передача самих попереджень, розробка заходів, впровадження цих засобів промисловими підприємствами, здійснення контролю виконання підприємствами цих заходів, а також оприлюднення інформації про НМУ і виконання підприємствами відповідних заходів на офіційному сайті Запорізької міської ради. Ми провели декілька нарад з промисловими підприємствами міста, гідрометом, лабораторним центром щодо запровадження цього механізму. Щоб він працював, щоб інформація, яка надходила від учасників цього механізму, була доступна для громадян.

За цей рік було складено 84 попередження про настання НМУ. Це приблизно по 10 попереджень на місяць. Раніше у списку основних забруднювачів було лише 16 підприємств, тепер їх 45. Сподіваюся, що наші підприємства, особливо ті, хто зіткнувся з цим вперше, розроблять заходи, будуть їх виконувати в повному обсязі, і ми це відчуємо на території міста,- розповіла Юлія Іванова.

Як працює система заходів щодо зниження викидів під час несприятливих погодних умов на комбінаті «Запоржсталь», розповіла начальник управління охорони навколишнього середовища Інна Холіна.

Інна Холіна

— На комбінаті «Запоріжсталь» розроблено заходи щодо зниження викидів під час несприятливих погодних умов. У нас розроблено наказ по комбінату, підписаний генеральним директором. Диспетчер комбінату отримує повідомлення про оголошення НМУ. Він передає інформацію в цеху. Ті, маючи вже цей перелік заходів, включаються і починають вживати заходи, наприклад, зупиняють на ремонт якесь обладнання, і тим самим скорочують викиди в атмосферу. Наше управління контролює виконання в цехах цих заходів.

При цьому за основними джерелами викидів проводимо заміри. Всі контролюючі органи починають перевірку саме з того, як у нас виконуються заходи на період НМУ.

Всі ці заходи легко перевірити. Навіть якщо перевірка прийшла не в той день, коли були НМУ, вони можуть подивитися документи, показання приладів, і все легко перевірити, — розповіла Інна Холіна. — Після завершення НМУ ми відправляємо звіт про виконання необхідних заходів до Запорізької міської ради.

Нагадаємо, ПАТ «Запоріжсталь» першим з промислових підприємств Запоріжжя розпочав передавати дані онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ у рамках підписаного меморандуму з обласною владою.

Систему екологічного моніторингу викидів «Запоріжсталь» впроваджує в рамках комплексної програми екологічної трансформації виробництва – всі модернізовані об`єкти підприємства оснащені датчиками контролю на джерелах викидів.
Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх шести агломашин, а також аспірації хвостових частин агломашин. Під контролем також робота аспірацій ливарних дворів і шихтоподачі доменних печей № 3 і 4.

Читайте також: Експерти на екофорумі назвали причини проблем з якістю води в Запоріжжі


Комментарии читателей