Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Як запорізькі металурги допомагають наблизити перемогу України
Поделиться

Запорізькі металурги допомагають одразу на кількох фронтах

Частина з працівників запорізьких підприємств Метінвесту відстоює свободу нашої країни власне на передовій. Інші ж — тримають економічний та гуманітарний фронти. Чим саме допомагають країні — про це розповів генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко в ефірі телеканалу «ТВ-5» у програмі «Пряма мова».

Мироненко

— З початком повномасштабної війни життя наше дуже змінилося. «Запоріжсталь» вперше з часів Другої світової простояла 33 дні. Для нас був дуже великий виклик — запустити доменні печі після такого тривалого простою, але ми впорались. Зараз у нас в роботі 2 печі, підприємство працює на 50% своєї потужності. Обсяги виробництва зараз обмежені логістикою: не можемо відправляти продукцію через порти, бо вони заблоковані росіянами. Єдиний шлях — це західні переходи суходолом, — зазначив Олександр Мироненко.

Деякі підприємства Групи Метінвест у критичному стані — зупинені Авдіївський коксохім, «Азовсталь» та Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча.

— Є принципова позиція керівництва та акціонерів компанії, що ми не працюємо і не будемо працювати з окупаційною владою, — наголосив Олександр Мироненко.

Мироненко

Робота промисловців надважлива для фінансово-економічної стабільності України.

— Люди, які працюють в тилу, роблять не менше, ніж наші славні воїни, які воюють з путінською ордою на передових позиціях. Ми забезпечуємо роботу наших підприємств — це допомагає економіці України в частині податкових надходжень, в частині валютних надходжень. Ми можемо збільшити обсяги цих надходжень, але є проблеми із залізницею і ми не можемо відвантажити все те, що виробляємо.

Значний внесок українські металурги роблять і на гуманітарному фронті. Роботу у цій галузі у компанії поділяють на три напрями.

— Перше — це гуманітарна місія, яка стосується наших співробітників, які виїжджають з тимчасово окупованих територій. Основна задача — прийняти цих людей, допомогти їм з працевлаштуванням, допомогти з житлом. А також забезпечити їх усім необхідним на перший час: це і гуманітарна допомога, і кошти. Якщо працівник нашої компанії влаштовується на наше підприємство на підконтрольній Україні території, йому виплачується одноразова допомога у розмірі 10 тисяч гривень. Друге — це допомога нашим військовим. На підприємствах компанії Метінвест зараз виробляють бронеплити. І ми комплектуємо та передаємо бронежилети для ЗСУ, Нацгвардії та поліцейських. Загалом вже було передано близько 14 тисяч бронежилетів, які забезпечують безпеку наших воїнів. А якщо ми допомогли зберегти життя одному воїну, то це сотні, тисячі збережених життів цивільних людей, яких він захищає. І третій напрямок — це гуманітарна допомога. У Запоріжжі розгорнутий найбільший гуманітарний хаб, де сортується і складаються гуманітарні набори, які доставляються у всі міста присутності підприємств Групи Метінвест: Покровськ, Авдіївку, Кам’янське, Кривий Ріг, Запоріжжя.

У компанії Метінвест з оптимізмом дивляться у майбутнє, тож вже будують плани.

— Зараз ми почали формувати нову технологічну стратегію нашої Групи, яка передбачає те, що ми будемо поступово переходити на зелену металургію на всіх промислових майданчиках, які є в Україні. І також плануємо розвиток гірничо-збагачувальних комбінатів, аби збільшити якість сировини. Ми передбачаємо і модернізацію підприємств у Запоріжжі, Кам’янському.

Нагадаємо, на початку червня комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського передав підрозділам ЗСУ та НГУ два дрони та засоби захисту — 500 бронежилетів та 150 касок.

Читайте також: Металурги «Запоріжсталі» передали поліцейським ще одну партію бронежилетів високого класу захисту — фото.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей