Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, ЭКОПОСТ
Як запорізьке підприємство бореться зі змінами клімату
Поделиться

Комбінат «Запоріжсталь» активно впроваджує природоохоронні заходи

Зміни клімату неминучі і торкнуться кожного жителя України. Про це представники підприємств, громадських організацій говорили під час всеукраїнської онлайн-конференції з Професійною асоціацією екологів 6 липня. Втім, вирішувати проблему, перш за все, потрібно на загальнонаціональному рівні. Так, промисловці зазначають: держава має підтримувати підприємства, які впроваджують природоохоронні заходи.

— Є низка пропозицій це залучення пільгових кредитів для таких підприємств, це зменшення оподаткування для підприємств, які возять енергоефективне обладнання, впроваджують енергоефективні технології. Також до цього можна віднести і обладнання, яке зменшує навантаження на навколишнє середовище. Також ми розраховуємо на те, що зрештою запрацює ринок торгівлі квотами в Україні, — підкреслила начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна.

Представники комбінату «Запоріжсталь» розповіли про власний досвід впровадження природоохоронних заходів. Так, з 2012 року в екологічну модернізацію підприємства інвестовано 15 млрд гривень. У той же час в масштабах всієї України надати підприємствам більше коштів для модернізації міг би справедливий розподіл екоподатку. Поки ж законодавці лише підвищують податки.

— У 2019 році вже підвищили податок на викиди парникових газів з 40 копійок до 10 гривень. І, на жаль, ці гроші поки не працюють на екологію, на поліпшення навколишнього середовища. На жаль, вони сьогодні тільки здійснюють навантаження на підприємство. Сьогодні ми говоримо про те для того, щоб підприємства працювали, необхідна підтримка цих підприємств, — розповіла Інна Холіна.

Читайте також: Екологічний досвід «Запоріжсталі» корисний для інших підприємств


Комментарии читателей