Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Україна
Як запоріжцям боротися зі стресом під час війни: поради психолога
Поделиться

Які наслідки стресу для організму і чому з ним варто боротися

Під час війни українці постійно відчувають тривожність, невизначеність, страх за себе та своїх близьких.  Колосальна напруга та стрес супроводжують багатьох. Психологи зазначають, що  стресова реакція нашого організму є нормальною. У кризових ситуаціях вона здатна врятувати життя.

Але необхідно вчасно допомогти налагодити психологічний стан собі та своїм близьким. Адже стрес впливає не тільки на емоції, настрій і поведінку, а й весь організм людини. Як саме і чому варто боротися зі стресом повідомляє психолог Галина Волошина у Telegram-каналі «Психологічна підтримка».

 • Центральна нервова й ендокринна системи. Під впливом хронічного стресу ЦНС стає вразливою, що може призвести до змін у поведінці, стати причиною переїдання, недоїдання, зловживання алкоголем, наркотиками або до соціальної абстиненції.
 • Респіраторна та серцево-судинна системи. При стресі у людини може прискорюватись дихання, а це може завдавати певні труднощі, якщо особа має такі проблеми, як астма чи емфізема. Серце у стані стресу також працює швидше. Судини стискаються і спрямовують більше кисню у м’язи задля забезпечення сили для термінової реакції. Це сприяє підвищенню кров’яного тиску. А постійна гіпертонія своєю чергою посилює ризик інсульту й серцевого нападу.
 • М’язова система. При хронічному стресі м’язи можуть перебувати в постійній напрузі, а це призводить до больових відчуттів по всьому тілу.
 • Травна система. Стрес, в тому числі хронічний, впливає на те, як їжа транспортується травною системою. Залежно від особливостей організму наслідками бувають діарея, закрепи, нудота, блювота і болі в животі.
 • Імунна система. Гормони стресу роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань, а це може збільшувати час, необхідний організму для відновлення після хвороби або травми.
 • Репродуктивна система. Від регулярного емоційного виснаження під впливом стресу у чоловіків може зменшуватись рівень тестостерону (в окремих випадках може навіть призвести до імпотенції); у жінок може бути нерегулярна менструація та посилитись больові відчуття.

Аби не довести свій організм до такого,  психологи  радять завчасно здійснювати профілактику стресових станів:

 • фізичні навантаження (можна і легеньку зарядку вранці);
 • спілкування з друзями та рідними;
 • малювання або будь-яка інша діяльність, що приносить задоволення (може бути і просте прослуховування улюбленої музики);
 • плануйте свій день та дотримуйтесь своїх звичайних рутинних справ;
 • намагайтесь нормалізувати свій сон.

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що у запорізькій лікарні з’явився сучасний томограф — фото, відео.

Читайте також: Через тиск рашистів кількість медперсоналу на тимчасово окупованих територіях Запорізької області зменшилась.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей