Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Головні, Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Як виглядає оновлене "Козацьке коло" на Хортиці — фото
Поделиться

«Козацьке коло» готове приймати відвідувачів

Першим завершеним об’єктом реконструкції Національного заповідника «Хортиця» згідно державної програми «Велика реставрація» стало «Козацьке коло». За півтора місяці з необладного майданчика, зарослого травою, воно перетворилося на сучасну локацію для проведення культурних і розважальних заходів.

козацьке коло

Сьогодні «Козацьке коло» вже готове приймати запоріжців, гостей міста та зацікавлених у проведенні оригінальних заходів організаторів. Для них створили всі умови для зручного перебування.

Раніше «Козацьке коло» було зовсім не пристосоване до будь-яких розважальних, мистецьких та інших масових зібрань. Це була просто ділянка землі, яка не мала жодного оформлення та зручностей для проведення цих активностей. Але зараз у рамках «Великої реставрації» тут зроблені доріжки, інформаційні щити, туалети, місця для підключення. Фактично ця локація вже може спокійно працювати та приймати різні заходи, незалежно від кількості людей, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

козацьке коло

Окрім нових доріжок, лавок та урн на «Козацькому колі» є всі умови для відпочинку людей з інвалідністю. Для них встановили інформаційні таблички зі шрифтом Брайля та облаштували інклюзивний туалет. А біля всіх лавок та скульптур-оберегів, які стоять вздовж доріжок, поклали тактильну плитку. Це вбереже людей з порушеннями зору від травматизму.

козацьке коло

— Проєкт реконструкції «Козацького кола» ми реалізували з використанням всіх інклюзивних потреб. Сьогодні ця локація повністю доступна для людей з інвалідністю. Для безпеки людей з порушеннями зору ми встановили покажчики безпеки біля малих архітектурних форм та скульптур, а для людей на візках тут працює окремий туалет, — розповів менеджер проєктного офісу Валерій Шевченко.

козацьке коло

Офіційне відкриття оновленого «Козацького кола» відбудеться вже в цю суботу, 14 серпня. Там проведуть фестиваль родинних цінностей та традицій. В кінці серпня на «Козацькому колі» вже запланований молодіжний музичний фестиваль ZOUND 2021, а 14 жовтня — традиційно зустрінуть свято Покрова Пресвятої Богородиці. Це означає, що «Козацьке коло» стане справжнім магнітом для різноманітних заходів, як культурних, так і розважальних.

козацьке коло

Передбачаючи великий потік туристів та місцевих жителів на «Козацьке коло», в рамках проєкту реконструкції було передбачено розширення автостоянки та доріг. Роботи в цьому напрямку вже на фінішній прямій.

козацьке коло

Зазначу, що всі охочі, які будуть звертатися до нас з проханням провести на Хортиці цікавий івент, можуть вільно сюди прибути, підключитися до комунікацій і організувати тут безпечне та комфортне перебування людей. Окрім зручної інфраструктури, на цій локації організовані умови для людей на власному транспорті — стоянка, на якій проводяться останні роботи, під’їзні шляхи та аварійний виїзд. А для масових заходів, щоб не було скупчення транспорту, тут також буде зроблений круговий виїзд, щоб автомобілі не їхали назустріч один одному, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

По завершенню робіт на автостоянці встановлять камери відеонагляду. Люди можуть залишати там свої машини без страху, що з них викрадуть цінні речі.

Завдяки тому, що на «Козацькому колі» є всі умови для комфортного відпочинку, ця локація буде працювати і взимку. Працівники Національного заповідника «Хортиця» вже продумують зимову програму. Планується, що саме тут пройде святкування Дня Святого Миколая.

козацьке коло

Нагадаємо, що зараз на Хортиці триває реконструкція музею запорізького козацтва та пагорбу Єдності. Після реконструкції пагорб біля музею стане сучасним оглядовим майданчиком з видом на Дніпро і першим безбар’єрним туристичним об’єктом України. Вчора, 11 серпня, на пагорбі встановили один із найвищих флагштоків України.

Нагадаємо, що партнером національного проєкту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест залучився до проєкту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Читайте також: Українці обирають обличчя Хортиці

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей