Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Як виглядає Молочний лиман на окупованій частині Запорізької області
Поделиться

Молочний лиман у розпал літа лишається повноводним

Через активні бойові дії в Україні зазнає втрат і природа. Зокрема, в Азовському морі гинуть рідкісні види риб. При цьому Молочний лиман, який від нього підживлюється, поки має нормальний рівень води.

Молочний лиман — гідрологічний заказник в Запорізькій області — довгий час був під постійною увагою науковців. Адже водойма тривалий час була мілка з високим рівнем солоності води, через що тут не могла нереститися риба. Та після відновлення у 2019-му році з’єднувального каналу з Азовським морем ситуація кардинально змінилась.

Молочний лиман

Молочний лиман нарешті став повноводним і сюди повернулось життя. Фахівці Приазовського національного природного парку, які опікуються заказником, фіксували в ньому такі види риб, як піленгас, камбала глоса, атерина, хамса, бичок, сингаль. Поступово водойма повертала собі славу нерестилища.

Молочний лиман

Крім того, на береги лиману повернулись відпочиваючі. Поки переважно «дикарі», бо в робочому стані на узбережжі лишилось тільки одиниці баз відпочинку та дитячих таборів. Переважно сюди приїжджали родини з дітьми, адже водойма ідеальна для малечі — вони мілка і вода тут прогрівається швидче. А по сусідству є хвойні насадження, тож повітря в прямому сенсі цілюще.

Молочний лиман

Та цього року милуватися красотами і відпочивати бажаючих мізер, навіть в курортній Кирилівці, що вже казати про населені пункти на берегах Молочного лиману. Але знайшлась людина, яка відвідала живописні місця і поділилась світлинами у Фейсбуці. Як видно на фото, лиман лишається повноводним.

Читайте також: В окупованому місті Запорізької області пролунав ще один сильний вибух

Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей