Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина
Як вибір місця роботи може вплинути на подальшу кар’єру
Поделиться

Обдарованим школярам розповіли, чому варто йти навчатися на металургійні спеціальності

Шостий рік поспіль в Україні реалізується проєкт “Моя кар’єра в Україні”. Його мета — показати школярам можливості для самореалізації в нашій країні та надихнути їх на свідомий вибір професії.

Організатором проєкту є центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», платформа Career Hub та Перший Український Міжнародний Банк. Участь у ньому беруть учні 9-10 класів, бо саме в цей період навчання діти роздумують про подальше життя та вибір професії. Такі проєкти мають надихнути їх на подальше навчання та розвіяти страхи і фейкові стереотипи про різні професії.

У цьому році мотиваційні листи для участі у проєкті «Моя кар’єра в Україні» подали 1 тис. 400 дітей. Серед них обрали 300 найкращих, які змогли зустрітися з експертами в онлайн-форматі. Під час живого спілкування експерти розповіли їм цікаві факти, переваги та виклики своєї професії, лайфхаки побудови успішної кар’єри та історію свого становлення.

Головне не гроші, а можливість розвитку

Школярі вже зустрілися з експертами у сфері медицини, послуг та медіа. Остання кар’єрна зустріч була присвячена промисловості та виробництву. На ній були присутні експерти металургійної, будівельної, сільськогосподарської та харчової галузей.

В якості експерта металургійної галузі на захід запросили директора з охорони праці, виробничої безпеки та екології ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» Групи Метінвест Олега Астаф’єва. Він розповів школярам, як дійшов до такої високої посади та чому обрав саме це місце роботи.

— Мій перший досвід працевлаштування після закінчення інституту був не дуже вдалий. Точніше, він мене зовсім не влаштував. Я прийшов в одну з компаній, де дуже популярним під час прийому на роботу було різноманітне тестування — вербальне, числове та інші. Я успішно склав усі тести, через день мене запросили на співбесіду. Під час спілкування з роботодавцем я запитав, через який час зможу зайняту вищу посаду, якщо буду більше всіх і краще працювати. Відповіді я не отримав, тому працювати в тій компанії я не залишився. Після цього я пішов на машинобудівне підприємство «Азовмаш», де влаштувався інженером з охорони праці. Хоч там мені запропонували набагато меншу зарплату, я погодився, бо мені гарантували можливості для розвитку. І вже через 2 роки я став начальником відділу охорони праці.

кар'єра

Цим своїм прикладом я хочу вас закликати під час вибору професії та місця роботи обирати те, де вам пропонують розвиток. Адже лише розвиваючись, можна переходити на вищі посади і тим самим примножувати свій дохід, — звернувся до школярів директор з охорони праці, виробничої безпеки та екології ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» Групи Метінвест Олег Астаф’єв.

Після праці на «Азовмаші» Олег Астаф’єв пішов працювати в держустанову, потім — перейшов до Групи Метінвест. Спочатку він працював начальником відділу з охорони праці, а через рік вже директором з охорони праці Маріупольського ремонтно-механічного заводу. Останні два роки він займає посаду директора з охорони праці, виробничої безпеки та екології Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча.

Секретом свого успіху Олег Астаф’єв вважає прагнення до цілей, які спочатку здаються недосяжними.

— Якщо ви бажаєте стати успішним працівником, то не бійтеся ставити перед собою високі цілі. Я, наприклад, завжди знав, що буду обіймати високу посаду і досяг цього. І навіть зараз, досягши висот у своїй професії, я не перестаю будувати амбітні плани щодо просування вверх кар’єрними сходами. Тому запам’ятайте, чим вищі цілі ви собі ставите, тим більше досягнете у житті, — зазначив Олег Астаф’єв.

До вибору місця роботи треба ставитися відповідально

Головним поштовхом до побудови успішної кар’єри, за словами Олега Астаф’єва, є вибір місця роботи. Адже саме воно має стати тією базою, де робітник може проявити всі свої професійні навички і таланти.

Одним із найкращих місць роботи в металургійній галузі України вважаються підприємства Групи Метінвест, яка у цьому році відзначає 15-річчя з дня заснування. За такий короткий період часу компанія зарекомендувала себе як відповідальний та перспективний роботодавець. А особливим привілеєм для молоді є те, що на підприємствах Групи Метінвест вони можуть професійно розвиватися та брати участь у цікавих заходах.

Про те, чим може зацікавити робота на металургійному підприємстві, учасникам проєкту «Моя кар’єра в Україні» розповів директор з охорони праці, виробничої безпеки та екології Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Олег Астаф’єв.

Металургія не стоїть на місці. Хоч ми і працюємо на давно відомих доменних печах, галузь невпинно розвивається. І щоб відповідати задачам, які нам ставить сучасність, ми чекаємо молодих амбітних випускників зі свіжими ідеями. Таких працівників, безумовно, чекає успіх в металургії, високі посади, цікаві задачі та, звичайно, висока зарплата.

Ще хочу звернути увагу, що ми підтримуємо студентів, які навчаються на виробничих спеціальностях. Найкращі студенти можуть отримувати стипендію від Метінвесту та після випуску претендувати на працевлаштування.

Професія металурга — це дуже драйвово. Навіть я, директор, в офісі сиджу дуже рідко. В основному проводжу свій робочий час на різних ділянках. Мені треба знати і хімію процесу виготовлення металу, і обладнання будівельного крану, і всю специфіку виробничого процесу. Всі ці знання я використовую в своїй роботі, аби на підприємстві були створені безпечні умови для всіх працівників, — зазначив Олег Астаф’єв.

кар'єра

Зазначимо, за 5 років проєкт «Моя кар’єра в Україні» охопив понад 4 тис. школярів. Більш ніж 400 найактивніших учасників зустрілись з десятками успішних людей, науковців, топ-менеджерів органів державної влади та провідних компаній.

робимо українське технологічне м

Читайте також: Запорізькі студенти ознайомилися з кар’єрними маршрутами в металургії — фото


Комментарии читателей