Индустриалка - новости Запорожья

Жизнь, Запорожье, Проверено
Як у Запоріжжі сприймають українську мову
Поделиться

Сьогодні офіційно завершується мій марафон з переходу на українську мову

Пройшов рівно тиждень з того моменту, як я почала розмовляти українською. На цей експеримент, за яким можна було слідкувати в рубриці “Перевірено на собі”, я зважилася, щоб вільно себе почувати 9 листопада — у День української мови.

“Бімба” і “йолка” мене не спіткали

Рідну мову я знаю досить гарно, але перші дні мені давалися не зовсім просто, бо до цього я дуже рідко спілкувалася українською. Спочатку я говорила набагато менше, тихіше і повільніше, ніж зазвичай. Але вже через три дні язик став на своє місце і я змогла розмовляти вільно та не соромилася нічого і нікого. Хоча помилки все ж бували і трохи мене засмучували. На щастя, обійшлося без якихось яскравих “неологізмів” як-то “бімба” чи “йолка” 🙂

Бувало, що під час розмови я не могла згадати деякі слова. Як виявилося, нічого страшного в цьому немає — спільну мову завжди можна знайти. Іноді траплялися випадки, коли я почувала себе іноземкою в якійсь країні. Знаєте, коли ти обхідними шляхами намагаєшся замінити слово, яке ніяк не можеш згадати.

Реакція оточення на українську мову

Моє оточення здебільшого позитивно сприйняло експеримент. Ті, хто не знав про нього, питали, чого я “такою щирою мовою” до них говорю. Більшість людей, почувши мене, починали посміхатися. І одразу день ставав світлішим. Деякі навіть вибачалися, що вони російською говорять. Проте я відповідала, що вони можуть розмовляти тією мовою, якої їм зручно. Після цієї фрази одного разу натрапила на запоріжця, який грузинською до мене заговорив 🙂

На роботі колеги та ті, з ким я спілкувалася під час цього тижня, часто переходили на українську. От тільки нещодавно була в моєму кабінеті одна відома в Запоріжжі людина. Заходила російськомовною, а виходила вже україномовна 🙂

Не стану приховувати, є люди, яким не сподобалася моя ініціатива. Дехто писав негативні коментарі, посміювався з мене, іноді доходило і до образ. Проте я на це не зважаю. Коли ти говориш українською, то все погане ніби швидше забувається. Серйозно кажу, спробуйте!

українською прикольніше

Більше української!

Я прийняла для себе рішення якомога частіше використовувати українську мову у спілкуванні й після закінчення експерименту. До речі, на це мене надихнули саме скептики, з якими я стикнулася цього тижня. Тож буду й надалі удосконалювати свою мову.

Дякую за підтримку заступнику декана факультету журналістики ЗНУ, кандидату філологічних наук Наталії Тяпкіній та моїм україномовним знайомим, які допомагали мені своїми порадами.

Нагадую, що у День української мови новини на сайті “Индустриалка” виходитимуть українською. Сподіваюся, що наші колеги з інших ЗМІ також підтримають цю ініціативу.

Читайте також: Як у Запоріжжі реагують на українську мову у маршрутці


Комментарии читателей

  • Слава Радянській Україні!

    Аминь!