Индустриалка - новости Запорожья

Жизнь, Запорожье, Проверено
Як у Запоріжжі реагують на українську мову у маршрутці
Поделиться

Сьогодні по дорозі на роботу отримала перший досвід спілкування українською у маршрутці

І тут я зрозуміла, що з моменту переходу на українську мову я ще не розмовляла в маршрутках. Здається, лише одного разу, даючи водієві гроші за проїзд, сказала: “Один”. Але це слово що російською, що українською звучить майже однаково.

У дитинстві я мріяла бути популярною, так от сьогодні ця мрія здійснилася. Ніби ти нічого надприродного не робиш, але увагу на тебе звертають усі навкруги. Я попросила чоловіка передати за проїзд, а він на мене подивився так, ніби я стою перед ним гола, а не у пуховику. Навколо всі почали озиратися, дехто по-доброму посміхався, були і косі погляди. Коли я сіла на сидіння, в мене задзвонив телефон. Поки я розмовляла, більшість людей у салоні звернула на мене увагу.

— Патриотка, — саркастично зазначив парубок позаду мене своєму товаришу.

Але на наступній зупинці до маршрутки зайшов хлопець з пучком. Це така зараз модна серед чоловіків із довгим волоссям зачіска, з нею ходять і голлівудські зірки.

зірки з пучками

Напівпучок носить навіть сам король Півночі з “Гри престолів” 🙂

Король Півночі з напівпучком

Виявилося, що для запорізької аудиторії хлопець з пучком на голові виглядає набагато дивніше, ніж україномовна людина. Тому популярність я втратила настільки ж швидко, як і отримала 🙂

Читайте також: Як перейти на українську мову — поради від тих, хто це вже зробив


Комментарии читателей

 • Zhe Baykov

  Прост люде вже й до реального Світу продукують ставлення, яке схоже до всіляких сміттєвих ТіВі-програм і їх «емоційно-захопливих» сюжетів. Авторка ще небагато життя бачила і вважає ситуацію захопливим досвідом.

  І це мине.

 • Вика Кузьменко

  Про пучок — это вы преувеличиваете. А обращали внимание не на язык, а на то, что громко говорили. Сама не люблю, когда вся маршрутка слушает частный разговор.

 • роман анатольевич

  Попробуй на английском потрандеть. И не выдавай желаемое за действительное.

 • Станислав Новиков

  выдуманый бред!я из запорожья и впервые слышу чтоб на украиский обрящал ктото внимание!многие из сел ездят в маршрутках и большынствоиз них говорят на украинском либо на суржыке ка и 10 и 20 и 30 лет назад!да и месные многие как говорили так говорят на украинском!