Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Як у центрах зайнятості запоріжцям допомагають у пошуках роботи
Поделиться

Які інновації  у Запоріжжі впроваджуватиме центр зайнятості для зменшення безробіття

У 2021 році до Запорізького центру зайнятості звернулося на 7,5% менше безробітних, ніж у 2020 році.  При цьому показник працевлаштування безробітних зріс на 4%. Про це у програмі «День. Тема» на телеканалі TV5  розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

— 2021 рік у порівнянні з 2020-м став більш стабільним. Але,  на жаль, у нас знизилась кількість вакансій, а кількість роботодавців зменшилась майже на тисячу. Це свідчить про те, що роботу знайти не дуже просто, але можливо. Нам є над чим працювати, — зазначає Ірина Дуднік.

Центр зайнятості активно співпрацює з запорізькими підприємствами. За словам Ірини Дуднік, у 2021 році майже 25 підприємств, які займаються виробництвом, отримали допомогу по частковому безробіттю у розмірі 3,3 мільйони гривень. Це допомогло зберегти 750 робочих місць.

— За 85% вакансій, які нам надали роботодавці у 2021 році, — ми працевлаштували безробітних. Ми працюємо над тим, щоб роботодавці бачили в нас надійного партнера і все робимо для того, щоб така взаємодія тільки зміцнювалась.

— Які проєкти центр зайнятості  реалізує спільно з роботодавцями?

-Найбільш дієвий – наш останній спільний проєкт з Групою  Метінвест. У 2021 році ми змінили форму спілкування. Минулого року ми разом робили  виїзні ярмарки вакансій. Раніше ми їх робили тільки у Запоріжжі, а у 2021 році  об’їхали майже пів області. Завдяки цьому дев’ять жителів нашої області  прийшло працювати на підприємства Групи Метінвест.  Вже є люди, які зараз проходять медичний огляд і вже скоро почнуть працювати, або закінчують навчання у профтехучилищі. Тобто така форма співпраці ефективна і ми будемо і надалі її використовувати, — зазначає Ірина Дуднік.

— Які ще програми діють у центрі зайнятості?

— Всі активні програми центру зайнятості, які  діяли у 2021 році,  діють і зараз. Ми продовжували професійне навчання безробітних.  В минулому році  1300 безробітних отримували цю послугу, 17 людей вперше отримали професію від служби зайнятості та працевлаштувалися.  Майже 70 людей підтвердили, або пройшли підвищення кваліфікації на заявку роботодавця. У нас дуже гнучка система профосвіти, —  розповідає Ірина Діднік. — Майже 105 людей проходили індивідуальне, дистанційне навчання і теж отримали відповідну спеціальність. —  В цьому році ми започаткували нову платформу для підготовки кадрів для економічних підприємств.

— Які новації будете втілювати  у 2022 році?

— Згідно з постановою Кабінету міністрів,  ми почали  впроваджувати нову експериментальну модель  клієнто-орієнтованих послуг у центрах зайнятості. У нас працює інститут кар’єрних радників. Зараз ми започатковуємо інститут спеціалізованих кар’єрних радників. Це люди, які будуть працювати з вразливими верствами населення, — розповідає Ірина Дуднік.  – У 2021 році Запоріжжя входило у 10-ку областей, де запроваджували експериментальний міжнародний проект «EuroSkills-4». Він направлений на реорганізацію професійно-технічної освіти. Ми зробили дуже велику роботу,  вивчали ринок праці, потреби роботодавців, працювали з професійно-технічними навчальними закладами, проводили фокус-групи. В цьому році ми будемо це продовжувати, аби зробити ринок праці збалансованим.

Нагадаємо, «Индустриалка»  повідомляла, якщо ви бажаєте отримати роботу на підприємствах Групи Метінвест, звертайтеся до Центру кар’єри за адресою: просп. Металургів, 24 або за телефоном: 0-800-606-000. Менеджери розглянуть вашу кандидатуру та запропонують вакансії.

Читайте також: Мешканців Запорізькій області запрошують працювати на потужних підприємствах: умови


Комментарии читателей