Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Благоустрій та інфраструктура: як розвивається громада Запорізької області
Поделиться

Як прожила три роки Кам’янсько-Дніпровська об’єднана териториальна громада

Жителі Кам’янки-Дніпровської, Великої Знам’янка та Новоолексіївки більше трьох років тому об’єднались у громаду. А нині вирішили підбити перші підсумки.

З моменту створення Кам’янсько-Дніпровської громади у 2017 році, кажуть її представники, вже є досягнення та досвід – три населених пункти розвиваються за розробленими проєктами. Продовжують вирішувати питання благоустрою та інфраструктури.

Володимир Антоненко

— Нам вдалося за три роки більше, ніж на 90% зробити освітлення по території громади. Для безпеки наших жителів встановлена 31 відеокамера. Ми намагаємося, звичайно, підтримувати стан комунальних доріг, десь капітальний ремонт, десь поточний ремонт проводимо. Звичайно, ще дуже багато роботи в цьому плані, — розповів голова Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Володимир Антоненко.

школа

Ремонти проводять і в навчальних закладах. Відновлюють системи опалення, дахи, санвузли та спортзали. В громаді функціонує 7 загальноосвітніх шкіл та 5 дитячих садків, серед яких — «Івушка», його нещодавно громада взяла в управління.

— Це додаткове навантаження — 2 млн грн на бюджет громади. Ми все-таки взяли його на баланс, зараз будемо фінансувати, щоб наші дітки ходили в цей садок, — каже Володимир Антоненко.

Торік у громаді відкрили Центр надання адміністративних послуг з підрозділом у селі Велика Знам’янка. У форматі «єдиного вікна» місцеві можуть отримати більше ста адміністративних послуг, серед яких оформлення соціальних виплат, реєстрація прав власності, місця проживання та інші.

ЦНАП

— Зручно, тому що отримуєш консультацію, отримуєш і довідки, документи, довідку — це я, наприклад, про себе, я отримую довідку про склад сім’ї та тут же відразу оформлюю. Тобто, я не бігаю по місту. Мені зручно. Це 100%,  — розповідає жителька Кам’янки-Дніпровської Ірина Фролова.

Децентралізація, кажуть у громаді, дає можливість підтримувати медичні заклади. Не забувають і про творчий та історичний потенціал свого краю. Відремонтовані два будинки культури, виставкова зала в одному з музеїв. Тут представлені унікальні артефакти, знайдені під час розкопок на Мамай-Горі.

музей

— Для того, щоб вони залишилися тут нам довелося виконати ряд умов. Ремонт цього залу зроблений для гідної презентації виробів, які прирівнюються до національних скарбів держави, — поділилася науковий співробітник Кам’янсько-Дніпровського міського історико-археологічного музею Ангеліна Вербицька.

Ангеліна Вербицька

У громаді запевняють: і надалі будуть підтримувати археологічні експедиції. Та продовжувати реалізувати можливості, які дає децентралізація.

— Ми зробили проекти на водопровідну систему Кам’янки і Знам’янки, де теж ці проекти чекають свого фінансування, своєї черги. І багато у нас реально життєво важливих проектів, які повинні фінансуватися, — підсумував Володимир Антоненко.

Знаходити можливості покращити благоустрій своєї території – головне завдання громади, кажуть її представники.

Читайте також: У Запорізькій області оновили дитячий майданчик

 

 


Комментарии читателей