Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Як проходять Дні донора на запорізькому підприємстві в умовах карантину
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» відбувся День донора

Традиційний День донора відбувся на комбінаті «Запоріжсталь». Він зібрав в оздоровчому центрі управління залізничного транспорту десятки запоріжсталівців. Прийшли як досвідчені донори, так і новачки, які вирішили поділитися кров’ю з тими, хто потрапив у біду.

Віталій Коврига

Машиніст тепловоза Віталій Коврига сьогодні вперше став донором.

— Сьогодні перший день донора в моєму житті. Я вперше прийшов здавати кров, вирішив зробити добру справу. Захотілося зробити щось нове для себе, корисне і, можливо, врятувати чиєсь життя.

Зараз проходжу комісію. Спочатку людина приходить, реєструється, потім йде здає аналізи, перевіряє який у неї гемоглобін. Потім огляд терапевта, замірювання тиску і вже сама процедура. Я перший раз прийшов здавати, тому у мене трохи більше аналізів, ніж у інших — ще визначають групу крові і резус фактор. У мене четверта позитивна. Ця кров вважається універсальною для донорства.

Є певні моменти, які потрібно враховувати донорам — не вживати алкоголь 72 години до здачі крові, не їсти жирного, і добре виспатися, — поділився Віталій Коврига.

Віталій Коврига

За словами лікаря-трансфузіолога Юрія Жаболенко, через пандемію коронавируса донорів взагалі по місту стало менше, а значить і кількість запасів крові скоротилася.

— Сьогодні ми розраховуємо десь на 100 осіб. Не знаю, скільки буде донорів. Поки що кров здали близько 20 осіб, своєї черги чекають ще близько 30, але люди ще підходять. До того ж, частина донорів здає кров на станції переливання, — розповів Юрій Жаболенко.- Зараз у зв’язку з епідемією коронавируса, ми ввели деякі обмеження. Наприклад, щоб уникнути великого скупчення людей, впускаємо їх по 5 осіб. Перед тим, як зайти до медпункту, донорам вимірюють температуру. Всі обов’язково дотримується соціальної дистанції. Через коронавірус донорів стало менше. Запаси ерітровмісних компонентів крові теж зменшилися. Сподіваюся, що донори «Запоріжсталі» поповнять наші запаси.

кровь

Нагадаємо, щоб збільшити кількість забору якісних доз крові, на виїзних днях донора почали використовувати додаткове обладнання. Тепер на місці можна не тільки дізнатися групу крові і рівень холестерину, але й отримати дані печінкових проб.

проверка

Читайте також: Мешканка Запоріжжя здала кров майже сто разів

 


Комментарии читателей