Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
Як налагодити режим сну під час війни - поради фахівців
Поделиться

Фахівці розповіли, як впоратися із порушенням режиму сну

Зараз чи не кожен українець мають проблеми з режимом сну. Стрес, переживання за себе та близьких, нічні повітряні тривоги, загроза артобстрілів — частина з причини порушення сну. У людини, яка не висипається, може погіршитись стан здоров’я.

Як впоратись із проблемою — поради від Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Звісно, під час війни зробити це нелегко, але спробувати точно варто.

1. Спробуйте зменшити рівень стресу. Не потрібно перейматися через усі події, що відбуваються навколо. Це не допоможе ситуації на фронтах, а ось нервова система постраждає. Краще зосередитися на питаннях, які виникають перед вами та рідними.

2. Намагайтеся вдень хоч деякий час проводити під природним світлом, а перед сном уникати яскравого освітлення. Це допоможе мозку відновити денні та нічні ритми.

3. Облаштуйте спальне місце з комфортною температурою для сну та можливісю зайняти зручну позу для відпочинку.

4. Якщо маєте можливість, відновіть звичну для вас рутину перед сном: прийміть теплий душ, почитайте книгу, відновіть процедури з догляду за собою.

читання

5. Відмовтеся від скролінгу новин перед сном. Синє світло від гаджетів збільшує викид в мозок гормону стресу — кортизолу, який гальмує вироблення мелатоніну, а інформація стимулює роботу мозку.

6. Розслабте м’язи тіла та обличчя. Спокійно видихніть та спробуйте думати про щось приємне, або ж взагалі звільніться від думок.

7. Якщо вночі ви не мали повноцінного сну, можете поспати вдень. Для кращого ефекту спіть у затемненому місці або ж одягайте маску на очі.

Якщо проблема із засинанням тільки посилюється, турбує постійне безсоння, то краще звернутися до лікаря.

Читайте також: У Запорізькій області десятки тисяч абонентів без електрики, газу та води.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей