Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, ЭКОПОСТ
Як на запорізькій Хортиці борються з амброзією
Поделиться

Догляд за екскурсійними територіями на Хортиці виконується силами співробітників заповідника

Цього року літня погода у Запоріжжі з чистими дощами сприяла росту рослин. І не тільки корисних й приємних для ока, а й алергенних, як амброзія. Улюблене місце відпочинку для запоріжців та гостей міста — острів Хортиця — також не став винятком.

Як розповіла “Индустриалке” заступник генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Світлана Охріменко, на території заповідника є ділянки, підпорядковані саме заповіднику, а є й такі, які підпорядковані стороннім землекористувачам.

— На наших екскурсійних об’єктах та вздовж туристичних стежок постійно відбувається покіс трави, який забезпечує неможливість розвитку амброзії, — повідомила Світлана Охріменко. — На ділянках, які виведені з сільськогосподарського використання, проводяться заходи для того, щоб не допускати розповсюдження амброзії. Там засіяні багаторічні трави. Але цього року, на жаль, для розвитку амброзії склалися гарні умови. Тому навіть на тих ділянках, де були засіяні багаторічні трави, амброзія почувала себе досить добре. Тому питання боротьби з амброзією на острові Хортиця цього року не було вирішене повністю, не зважаючи на проведені заходи із залуження території.

За словами заступника гендиректора заповідника, покоси на екскурсійних об’єктах та вздовж туристичних стежок проводяться зважаючи на темпи росту амброзії. Оскільки залежно від погодних умов вони можуть прискорюватися, якщо достатня кількість вологи. Зазвичай покоси амброзії на екскурсійних об’єктах проводяться двічі на місяць. Але в разі необхідності проводяться заходи з виявлення достатньо підрослої вегетативної маси рослин.

Догляд за екскурсійними територіями, зокрема боротьба з амброзією, на Хортиці виконується силами співробітників заповідника. Поки до проведення таких робіт волонтерів та учнів шкіл не залучають. Втім, за словами Світлани Охріменко, потреба у залученні додаткової робочої сили та матеріально-технічних засобів, аби провести необхідні заходи у повному обсязі, у заповідника є.

Нагадаємо, цього року на легендарному острові Хортиця триває реконструкція кількох туристичних об’єктів в рамках президентської програми “Велика реставрація” та партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест долучилась до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Влітку на острові кипіла робота. Вже завершили реконструкцію «Козацького кола» і провели там два фестивалі — «Родинне коло» і масштабний ZOUND 2021. На «Козацькому колі» також розширили автостоянку та зробили нові асфальтовані дороги. Активно ведуться роботи й у Музеї історії запорозького козацтва. До 14 жовтня там мають завершити облаштування фасаду адмінбудівлі та самого музею, покрівлі добудови, музею та оглядового майданчика.

Після реконструкції острів стане повністю інклюзивним простором. Усі локації, зокрема і пішохідні доріжки, стануть доступними для всіх без винятку. Оновлений острів Хортиця відкриють вже 14 жовтня — у День захисника України та День українського козацтва.

Читайте также: Національний заповідник “Хортиця” готується до оновлення музейної експозиції після реконструкції


Комментарии читателей