Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура
Як громадські активісти змінюють освітнє середовище запорізьких шкіл
Поделиться

Активісти громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» проводять цікаві освітні проєкти

В Україні гостро стоїть питання розвитку освіти. Через те, що більшість вчителів проводять уроки за застарілими навчально-методичними матеріалами, погіршується успішність учнів. Особливо — з точних наук. Про це, зокрема, говорять результати останнього ЗНО. Так, іспит з математики не склали близько 30% абітурієнтів, а з фізики — близько 8%.

Освітяни впевнені, що для покращення знань дітей з точних наук в школах необхідно впроваджувати STEM-орієнтований підхід до навчання. Він передбачає, що процес навчання за такими, на перший погляд, складними предметами, як математика, фізика, хімія та інформатика стане цікавішим та сучаснішим. Це буде можливим завдяки застосуванню на уроках сучасних гаджетів, програм та технологій.

Аби тренд на STEM-освіту поступово впроваджувався у запорізьких школах, для вчителів та учнів проводять цікаві освітні проєкти. Цю місію взяли на себе активісти громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». За останні півроку вони реалізували два масштабні проєкти для вчителів і для школярок — STEAM-CAMP та STEM is FEM.

Про те, як активістам вдається проводити корисні масштабні проєкти розповіла директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва в ефірі програми «День. Тема» на телеканалі TV5.

активісти

Наша громадська організація обрала основною місією та метою своєї діяльності підтримку освітніх заходів. Ми готові підтримувати усі процеси, які є драйверами позитивних змін у регіоні. Один із наймасштабніших заходів — це проєкт для вчителів STEAM-CAMP. Реалізувати його ми вирішили, бо розуміли, що маємо підтримати педагогів у пандемію коронавірусу, коли вони мали кардинально змінити свої підходи викладання з очної форми в дистанційну. Цим проєктом ми залишилися задоволені, вважаємо, що зі своєю задачею впоралися. В майбутньому ми готові провести ще не один подібний проєкт та підтримати інші корисні ініціативи, — зазначила Ірайсат Магомедалієва.

Головним результатом проєкту STEAM-CAMP директор громадської організації вважає те, що його учасники змогли не лише опанувати нові знання, а й зберегли дружні стосунки після закінчення навчання.

активісти

— Дуже круто те, що наші «стімкемпівці» продовжують дружити і поза проєктом. Наприклад, зараз ми з одним із учасників готуємо його власний, вже окремий, проєкт. А нещодавно я спілкувалася з вчителькою, яка проходила у нас навчання, і вона поділилася, що успішно використовує технічні програми і психологічні прийоми, про які вона дізналася на STEAM-CAMP. Діти сприймають все це «на ура», і всі речі, які їм здавалися складним, тепер стали доступними і зрозумілими, — розповіла Ірайсат Магомедалієва.

Зважаючи на актуальність освітніх проєктів, активісти громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» вже готують нові заходи. І вони, впевнена Ірайсат Магомедалієва, будуть ще кращими, ніж попередні.

— Ми точно будемо продовжувати STEAM-CAMP, але зараз ми думаємо, в якому форматі він проходитиме. Адже головне правило нашої роботи — «Кожний новий проєкт має бути кращим, ніж попередній». Звичайно, в рамках співпраці ми готові реалізовувати і ті ініціативи, які нам пропонуватимуть учасники минулих проєктів. Це точно буде щось цікаве, — підсумувала директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.

Раніше «Индустриалка» повідомляла, що у Запоріжжі обрали найкращих вихователів у п’яти номінаціях.

Читайте також: Де в Запоріжжі безкоштовно вчать дітей співати, танцювати і малювати

Фото з архіву «Индустриалки»


Комментарии читателей