Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
«Я вже можу усміхатись» - як маріупольці починають нове життя у Запоріжжі
Поделиться

Через війну починають життя наново десятки тисяч вимушених переселенців, значна кількість з них – це маріупольці

Подружжя Калмикових розповіли, як пережили 2 місяці у пеклі війни. Нещодавно вони приїхали з Маріуполя до Запоріжжя.

Калмикови

— Люди не могли зрозуміти чи повірити, що це справжня війна. Евакуювались ми лише 25 квітня, — каже Ірина Калмикова, яка прожила у Маріуполі 35 років.

— Ми, чоловіки, як кажуть, більш міцні, але зараз починаєш розуміти – не такі вже ми й міцні. І психіка у нас така ж, як у всіх, яку теж треба відновлювати, — розповів Володимир Калмиков.

Зараз подружжя проходить психологічну реабілітацію у Центрі реабілітації та реінтеграції компанії Метінвест. Там, з вимушеними переселенцями працюють психологи, арт-терапевти.

— Я вже можу усміхатись, щось розповісти, — ділиться враженнями від терапії Ірина Калмикова.

У Центрі можна отримати й первинну медичну допомогу та ліки.

— До нас люди можуть приходити по кілька разів: ми оцінюємо динаміку, покращення чи погіршення стану здоров’я. Гіпертонія, панкреатит, іноді отруєння, серцева недостатність – люди з Маріуполя найчастіше звертаються саме з такими хворобами. Потрібно приділяти увагу їхнім проблемам, навіть якщо вони не такі вже і серйозні, адже люди довго були без амбулаторної допомоги. Зазвичай, через певний час, ми фіксуємо покращення самопочуття, — розповів лікар Антон Касімов.

Касімов

Для маріупольців у Центрі реінтеграції Метінвесту є можливість також знайти нову роботу. Як повідомляла “Індустріалка”, у центрі працює приймальня Центру кар’єри Метінвест: тут відвідувачі дізнаються про наявні вакансії, а також і про можливість перекваліфікуватися за підтримки Компанії, опанувати нову спеціальність.

— Ми зустрічаємо людей, ми надаємо їм інформацію, щодо вакансій як в компанії Метінвест, так і в інших комунальних підприємствах міста, де вони хочуть зупинитися. Наша мета — це допомогти, це зробити так, щоб людина могла надалі адаптуватися, інтегруватися в тих містах, де вона планує проживати, — каже координаторка проєкту «Центри реінтеграції Метінвест» Ксенія Сухова.

Сухова

За місяць роботи центру реабілітації та реінтеграції компанії Метінвест його відвідали 600 людей, половина отримала медичну допомогу, 150 – нову роботу.

Довідково

Центр реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі працює по буднях з 9.00 до 17.00 за адресою: вул.Тургенєва, 29.

Телефон Центру кар’єри Метінвест: 0-800-606-000

«Індустріалка» повідомляла, що під час евакуації з “Азовсталі” до Запоріжжя не пропустили матір чотирирічної дитини.

Читайте також: Як мешканці Маріуполя та її маленькому сину вдалося вижити на «Азовсталі» під постійними обстрілами

Читайте наші новини на сайті zprz.city. 


Комментарии читателей