Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
Запорожская область демонстрирует небывалые темпы вакцинации
Поделиться

В Запорожье работают 9 центров массовой вакцинации

С начала недели Запорожская область демонстрирует небывалые темпы вакцинации, ежедневно перекрывая плановые показатели, определенные Минздравом.

центры вакцинации

Планка ежесуточной вакцинации жителей Запорожской области была определена в примерно 11000 прививок.

Кампания вакцинации, несмотря на призывы власти и медиков, шла в регионе через пень-колоду и в итоге область на начало недели находилась на 19 месте.

Эпицентр центр вакцинации

Но ужесточение карантинных мер для невакцинированных граждан заставило многих запорожцев все-таки решиться на прививку.

Но тут возникла новая проблема — огромные, по несколько сот человек, очереди в центры массовой вакцинации. Простояв несколько часов, чтобы привиться от коронавируса, горожане свое возмущение выливали в соцсетях.

Эпицентр центр вакцинации

Ситуацию кардинально изменил приезд министра здравоохранения Виктора Ляшко. В Запорожье на этой неделе открыли еще 6 центров массовой вакцинации, причем большинство пунктов разместили в торговых це.

центры вакцинации

И это сказалось на показателях вакцинации. Так, по данным областного центра контроля и профилактики болезней Минздрава Украины, 18 октября 2021 прививки сделали 9156 человек, 19 октября — 11512, 20 октября — 12271, 21 октября — 13455, 22 октября — 13162.

центры вакцинации

С начала прививочной кампании, которая стартовала 25 февраля 2021, вакцинировались 333382 человека, в т.ч. закончили вакцинацию 237540. Вакциной Ковишилд осуществлено 22493 прививок, Короновак – 162007, Комирнати (Пфайзер) – 243262, Астра-Зенека – 82121, Модерна – 61039.

центры вакцинации карта

На сегодня в областном центре функционирует 9 центров массовой вакцинации.

— За кожним таким центром велика кількість людей: координатор роботи, за яким закріплено декілька локацій, чотири бригади вакцинаторів, 16-20 реєстраторів та залучені волонтери. На кожний центр до 20 осіб, а на всі центри щодня — 180, — сообщил на своей странице в соцсети заместитель городского головы Геннадий Наумов. — Зараз на медичні заклади дуже велике навантаження і ми змушені були додатково перепрофілювати майже 600 ліжок для хворих на COVID 19, тож медичний персонал на вагу золота.

центры вакцинации

Дякуємо коллективу та особисто ректору Запорізького медичного державного університету Колеснику Юрію Михайловичу за надання місту допомоги в роботі центрів вакцинації.

Наумов Ушакова Колесник

Студенти щодня беруть участь у проведенні кампанії з вакцинування.  Дякую усім співробітникам, волонтерам та усім причетним за допомогу нашим медикам в роботі центрів масової вакцинації.

центры вакцинации

Тем не менее, ситуация с вакцинацией продолжает оставаться напряженной.  Медики обращаются с призывом вакцинироваться  — по их мнению, это единый способ победить эпидемию коронавируса.

Врачи описывают ситуации, которые сейчас реально в больницах, где  просто настоящий «конвейер трупов».

Что пишут врачи в соцсети

Так, в телеграмм-канале «Коронавірус інфо» разместили письмо  врача-интерна-рентгенолога  Михаила Сидоренко.

«Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже не можливо перевантажити. Бо на одного поступаючого пацієнта завжди знайдеться труп.

Пам’ятаю, взимку була ситуація, що чоловік просидів 2 години на приймальному з балоном кисню, чекаючи, що хтось помре і звільнить йому місце, дочекався. Зараз цю ситуацію важко уявити, бо ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів.

Коли ви потрапите в палату, на вас натягнуть маску, з часом від низької сатурації у вас поїде дах і ви будете зривати цю маску, намагатиметеся встати, можливо впадете і зламаєте собі якусь кістку.

Тоді санітарки візьмуть і поріжуть синю медичну пелюшку і прив’яжуть ваші руки і ноги до ліжка.

Коли ви помрете, вас ще намагатимуться відкачати, зламають ребра, але шансу майже не буде. Вас запакують в чорний поліетиленовий мішок, покладуть на стару потаскану каталку і вивезуть в коридор.

Далі ваш лікар вийде з відділення, де стоятимуть ваші близькі, він скаже, що ви, на жаль, померли. Буквально через секунду в коридорі стоятиме страшенний крик.

Ви не уявляєте, наскільки це явище вкарбовується в пам’ять, це неймовірно скажений крик. І мені вас не буде шкода, ви вже мертві, ви нічого не відчуваєте, а от вашим близьким буде важко.

Вакцинуючись, ви бережете близьких від своєї смерті», — поділився на своїй сторінці у фейсбуці (https://www.facebook.com/sydorenko.myhail/posts/3024785494448888) Михайло Сидоренко, лікар-інтерн-рентгенолог Черкаської обласної лікарні та Олександрівської клінічної лікарні м. Києва».

А заслуженный врач Украины, главный врач Днепровской областной больницы имени Мечникова Сергей Рыженко так описывает ситуацию в своей больнице:

«Коли немає сил, а хворих все більше і більше…

COVID-реанімація переповнена в кілька разів. У 6-ліжковому відділенні знаходиться 28 вкрай важких термінальних хворих. Усі однаково дихають через апарати, не промовляючи жодного слова. Свої побажання вони висловлюють лише жестами. Тут немає VIP-палат. Є «VIP-коридор» і «VIP-куточки», де рятують життя.

Бригада хірургів прооперувала важку вагітну. З дитиною все гаразд, а мама у важкому стані. Для неї життя в реанімації, як чуже життя в чужому тілі. Свідомість не приймає.

Деяких щасливчиків переводять в ковідну терапію. Їм вдалося подолати хворобу. Для інших час страждань, болю, відчаю і сумнівів тільки починається. Діючі протоколи не завжди справляються», — поділився на своїй сторінці у фейсбуці (https://www.facebook.com/rsa010963/posts/3164804393755680)Сергій Риженко, головний лікар Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор».

Свое видеообращение записал известный врач Евгений Комаровский, возмущенный не только тем, что украинцы не хотят вакцинироваться, а и тем, что они покупают фальшивые ковид-сертификаты.

Читайте также: Запорожская область продолжает устанавливать рекорды по новым случаям COVID-19

Фото автора и со страницы Геннадия Наумова в соцсети


Комментарии читателей