Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж, Экономика
Володар «Золотої зірки» Метінвесту розробив удосконалену систему безпеки на підприємствах
Поделиться

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

До Дня металурга найкращі працівники запорізьких підприємств отримали «Золоті зірки». Цього року напередодні Дня металурга і гірника вітання та заслужені нагороди з рук генерального директора Метінвесту Юрія Риженкова отримали четверо запорізьких фахівців.

Серед них «Золоту зірку» та грошову премію отримав головний ревізор з безпеки руху Управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Юрій Сидоренко. Більшу частину свого життя — 22 роки — 41-річний Юрій Сидоренко присвятив роботі на підприємстві. Прийшов сюди працювати після закінчення металургійного технікуму помічником машиніста. За ці роки пройшов шлях до начальника району, начальника станції, інженера з транспорту, інженера з охорони праці, ревізора з безпеки.

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

— Дорога вивела — у 2014 році я став головним ревізором з безпеки руху, — розповідає Юрій. — Я не перший у родині, хто пов’язав своє життя із залізницею. Батьки працювали в цеху ремонту рухомого складу, брат працював в цеху експлуатації. Будь-яке підприємство — це живий організм. Залізничний транспорт — це кров’яна система кожного великого підприємства. Від безперебійної безпечної його роботи залежить технологічний процес виробництва.

За словами Юрія Сидоренка, залізничний транспорт — це зона підвищеної небезпеки, а тому контроль безпеки руху є головним завданням його контрольно-ревізійної служби. Фахівці служби перевіряють технічний стан стрілочних переводів, рухомого складу, локомотивів, а також працюють безпосередньо з локомотивними бригадами та іншим персоналом залізничного транспорту.

— Головні показники для будь-якої ревізорської служби — це зниження випадків інцидентів на підприємстві. У порівнянні з минулим роком кількість інцидентів скоротилась на 25%, — зазначив Юрій.

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

Однак, на думку Юрія Сидоренка, завжди є потреба в удосконаленні системи безпеки залізничного транспорту. Оскільки остання система безпеки на промислових підприємствах була впроваджена ще за часів існування міністерства чорної металургії, а нормативна документація датована 70-ми роками минулого століття. Після цього нормативна база не передивлялась, разом з тим технічний прогрес не стояв на місці: стан шляхів та обладнання не відповідає вже застарілим нормативним документам.

Тому Юрій Сидоренко долучився до розробки логістичних рішень, які дозволили удосконалити систему охорони праці на залізничному транспорті. Проєкт отримав у 2019 році премію генерального директора Групи Метінвест в конкурсі з охорони праці, здоров’я і навколишнього середовища.

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

Зараз Юрій пише дисертацію, яка має практичне застосування і може лягти в основу майбутньої системи контролю безпеки на залізничному транспорті на промислових підприємствах. Дисертація зародилась в час, коли він закінчував Запорізький національний технічний університет. Працюючи головним ревізором, Юрій зіткнувся з проблематикою нормативних документів і застарілою системою.

— Нова система, яка розробляється, дозволить детальніше підходити до кожного обладнання залізничного транспорту, його обстежувати, прогнозувати та зменшувати ризики. Систему можна буде запровадити в ремонтних цехах залізничного транспорту, цеху експлуатації, цеху шляхів — вона враховує усі напрямки, — пояснив Юрій Сидоренко. — Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств. Вона передбачає контроль, починаючи з етапу ремонту, технічного обслуговування та експлуатації. Та критичні точки, які дозволять визначати, прогнозувати ризики та зупиняти обладнання, яке не відповідатиме правилам технічної безпеки.

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

За словами Юрій Сидоренка, вручення “Золотої зірки” Метінвест ще більше посилило бажання удосконалювати свою роботу та прагнення до реалізації задуманих проєктів на підприємстві.

— Після вручення “Золотої зірки” моя робота не змінилась — профілактична робота з безпеки й надалі ведеться. Однак з’явилося більше відповідальності, бажання відповідати цій високій нагороді і не втратити довіри людей, — наголосив він.

Нагадаємо, цього року Метінвест Холдинг святкує 15-річчя. Вже сім років поспіль найкращих працівників Метінвесту відзначають найвищою нагородою – «Золотою зіркою». З 2014 року її отримали 23 робітники запорізьких підприємств Метінвесту.

Система спрямована на покращення контролю безпеки руху промислових підприємств

Фото автораКомментарии читателей