Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье, Культура
Відвідати Хортицю, побачити нові арт-об’єкти та почути аудіовиставу «Шлях» – це must have
Поделиться

Олександр Мироненко розповів про стрімкий шлях перетворення легендарної Хортиці

У Запоріжжі в рамках оновлення острова Хортиця містяни та гості краю зможуть послухати ексклюзивну імерсивну аудіовиставу “Шлях” – про становлення української ідентичності. 20-хивлинна аудіовистава створена за однойменною книгою історика Ярослава Грицака і філософа Олександра Комарова, яку цього року презентували у Національному музеї літератури України до дня Незалежності. Над створенням аудіовистави працював засновник Центру сучасного мистецтва «Дах» та міжнародного фестивалю «ГогольFest» Влад Троїцький.

Сприйняття Хортиці відтепер буде не лише візуальним – через відвідування арт-об’єктів, які з’явилися на оновленому острові, а й наповненим глибокою інформацією – через прослуховування аудіовистави, яка розповість про походження українців, коріння та українську ідентичність. Про це сьогодні в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомив генеральний директор комбінату Запоріжсталь Олександр Мироненко.

Олександр Мироненко розповів про стрімкий шлях перетворення легендарної Хортиці

— Відвідати Хортицю, побачити нові арт-об’єкти та почути аудіовиставу «Шлях» – це must have, — зазначив Олександр Мироненко. – Хортиця змінюється дуже швидко. І наразі ми вже запустили три об’єкти. Перше – це лазерне шоу, яке проєктує нашу історію як на води Дніпра, так і на землю й на повітря. Друге – це «Коло Єдності», які вже інстальовано і відсьогодні всі охочі можуть на нього поглянути. І третє – це аудіовистава «Шлях», які можна прослухати підіймаючись на Пагорб Єдності. Наразі ми плануємо з місцевою владою, обласною державною адміністрацією та Офісом Президента закінчити відновлення музею історії запорозького козацтва.

За словами гендиректора «Запоріжсталі», вже за місяць буде презентовано нові арт-об’єкти та об’єкти «Великого будівництва», які Група Метінвест реалізувала в партнерстві з владою. Оновлення на Хортиці є унікальним досвідом і першим прикладом в Україні партнерства бізнесу та влади. Така взаємодія дозволяє реалізовувати унікальні масштабні проєкти у значно коротший час, оминаючи бюрократичні перешкоди.

Нагадаємо, запорізька Хортиця увійшла до переліку об’єктів національного проєкту «Велике будівництво». Її реконструкція стартувала у 2021 році. Відродження острова Хортиця було ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським, тому проєкт реалізується під його особистим контролем.

Реконструкція триває завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом Групою Метінвест, яка виступає партнером національного проєкту. Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції, згідно з якою наразі тривають перетворення. Хортиця перетворюється на сучасний базбар’єрний простір для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку.

Читайте также: У Запоріжжі арт-об’єкт «Коло Єдності» прикрасив оновлену Хортицю


Комментарии читателей