Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Відомий бердянський коваль створив для Запоріжжя ще один флагшток із птахом - фото
Поделиться

Відомий скульптор-коваль Олександр Шапошник з Бердянську зробив флагшток з соколом для запорізького училища

Найвідоміший коваль Бердянська, автор багатьох скульптур у цьому місті та Алеї ковалів на території Бердянського машинобудівного професійного ліцею Олександр Шапошник зараз живе у Запоріжжі. (Він викладає в цьому ліцеї). Тимчасово переїхав, бо його рідне місто окуповано.

Звісно, творча людина не може сидіти без діла. Як писала «Індустріалка», Олександр Шапошник зробив з дроту фею Перемоги, яку хоче встановити у Запоріжжі. Цікаво, що надихнувся образом ангела із запорізької скульптури «Вісник», створеної Борисом Чаком до 60-річчя Перемоги.

скульптор-коваль Олександр Шапошник

До речі, феї — це улюблені скульптури Олександра Шапошника. У Бердянську залишилися ці створіння біля краєзнавчого музею, на Алеї ковалів та інших місцях. Зокрема там реалізовували проєкт «Феї-амазонки» – туристичний магніт Бердянська». Фей «оселили» на історичних будівлях Бердянська.

скульптор-коваль Олександр Шапошник

Як розповів «Індустріальці» Олександр Шапошник, у Запоріжжі він почав творити в ковальській майстерні вищого професійного училища «Моторобудівник». Й створив для училища чудовий флагшток із соколом, який нещодавно встановили на фасаді.

скульптор-коваль Олександр Шапошник

скульптор-коваль Олександр Шапошник

З цього приводу департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук»:

— Сьогодні багато закладів професійної та професійно-технічної освіти нашої області знаходяться на тимчасово окупованій території, і для продовження своєї продуктивної роботи вони тимчасово евакуювалися до Запоріжжя. На базі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» продовжує свою роботу Державний навчальний заклад «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», в якому працюють чудові та творчі працівники, багато з яких переїхали до Запоріжжя. Один з них це відомий на всю Україну коваль, автор відомої Алеї ковалів у Бердянську – Олександр Шапошник, який не може сидіти без улюбленої справи, творіння прекрасного. Флагшток із соколом — символ свободи духу, незалежності та гідності.

скульптор-коваль Олександр Шапошник

скульптор-коваль Олександр Шапошник

До речі, у Запоріжжі вже є флагшток із птахом Олександра Шапошника, ще з мирних часів.

— Такий самий флагшток, тільки з совою, робив для Козацького ліцею, — розповів «Індустріальці» Олександр Шапошник. —  У рамках проєкту «Флагштоки школам міста» ми вийшли за межі міста Бердянськ й подарували флагшток запорізькій школі. Ковану сову презентували у Запоріжжі 11 березня 2021 року.

Розмах крил у сови — 1,7 м, у сокола — до 2 м. Птахи виготовлені з листового металу.

скульптор-коваль Олександр Шапошник

Як писала «Індустріалка», 2 липня У Запоріжжі проведуть онлайн-екскурсію «Хортиця багатогранна».

Читайте також: Відома актриса із Запоріжжя виставила на аукціон для військових свою вишиванку.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Фото надані Олександром Шапошником та зі сторінки департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації у «Фейсбук» та автора.


Комментарии читателей