Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус, Події, Фоторепортаж
Відділення Запорізької обласної інфекційної лікарні, де сталася смертельна пожежа, готують до реконструкції — фото
Поделиться

Відділення реконструюють за кошти комбінату «Запоріжсталь»

Облущені стіни, вибиті вікна та сліди кіптяви на стелі — так сьогодні виглядає перший поверх реанімаційного відділення Запорізької інфекційної лікарні, який постраждав внаслідок масштабної пожежі. Нагадаємо, трагедія сталася в ніч з 3 на 4 лютого, у вогні загинули три пацієнта і молода лікарка анестезіолог.

лікарні

За фактом пожежі правоохоронці відкрили кримінальну справу. Слідчі розглядають кілька версій. Одна з них — використання апарату ШВЛ без наявності дозволів і з порушенням правил.

Сьогодні у постраждалому від вогню відділенні продовжують лікувати пацієнтів. Вони знаходяться на 2-5 поверхах. Перший поверх і досі пустує.

лікарні

Реконструкцією першого поверху займатиметься соціально відповідальний бізнес — комбінат «Запоріжсталь». Підприємство одразу ж проявило ініціативу відновити постраждале відділення. На сьогодні в приміщеннях відділення завершилися підготовчі роботи до капітального ремонту. Сама реконструкція розпочнеться одразу після того, як підрядник отримає дозвільні документи.

лікарні

Пріоритетом реконструкції стане не лише комфорт, а й безпека лікарів і пацієнтів. Для цього приміщення обладнають сучасною пожежною сигналізацією та датчиками виявлення витоку кисню. Про це розповіла директорка з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Запоріжсталь» Наталія Гайдукова.

— Комбінат «Запоріжсталь» взяв на себе всі роботи з капітального ремонту першого поверху відділення інфекційної лікарні. Звичайно, ми хочемо завершити роботи до початку нової хвилі коронавірусу, але ми свідомо підійшли дуже скрупульозно до складання проєктної документації, щоб врахувати всі вимоги безпеки для пацієнтів і медиків, які борються за життя людей. Роботи дійсно багато. Це і прокладення усіх комунікацій, у тому числі вентиляційних, і зовнішнє оздоблення приміщень, і встановлення обладнання для безпеки людей. У відділенні будуть встановлені пожежна сигналізація та система раннього оповіщення про витік кисню і інших супутніх газів, які використовуються в лікарні. На сьогодні ми завершили підготовчі роботи. Зараз ми чекаємо дозвільні документи від державних органів для початку основних робіт, — зазначила Наталія Гайдукова.

лікарні

Поки підрядник чекає необхідні дозволи для внутрішніх робіт, на вході до відділення вже киплять роботи. Там облаштовують новий пандус для людей з інвалідністю та маломобільних пацієнтів, яких доставляють на каталках.

лікарні

До цього пандус у відділенні був, але він не відповідав будівельним стандартам з інклюзивності. Через це медики і пацієнти не могли ним нормально користуватися.

Новий пандус тепер повністю відповідає всім нормам — місця для заїзду та спуску пологі, а нахил складає не більше 8°.

лікарні

Під час розробки проєкту особливу увагу ми приділили інклюзивності будівлі. На сьогодні працівники виконали облаштування пандусу з дотриманням всіх державних будівельних норм та під правильними нахилами. Зараз працівники розпочали роботи з облицювання пандусу та встановлення обмежувальних огорож, — розповів керівник проєктної компанії Костянтин Пересунько.

лікарні

Після закінчення реконструкції перший поверх відділення підключать до потужної кисневої станції, яку навесні збудував комбінат «Запоріжсталь» для забезпечення киснем 104 ліжок у відділеннях, розташованих з 2 по 5 поверх лікарні.

— Паралельно ми продовжуємо на безоплатній основі забезпечувати інфекційну лікарню та інші міські медзаклади сертифікованим медичним киснем. Передача кисню проходить на безоплатній основі. В обласній інфекційній лікарні з завданням кисневої терапії хворих справляється нова безпечна киснева станція, будівництво якої профінансував комбінат «Запоріжсталь» за підтримки Фонду Ріната Ахметова. На сьогодні станція забезпечує киснем всіх госпіталізованих хворих, які проходять лікування у відділеннях з 2 по 5 поверх, — зазначила директорка з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Запоріжсталь» Наталія Гайдукова.

Нагадаємо, що Група Метінвест оперативно включилася в боротьбу з пандемією коронавірусу, як тільки в країні оголосили карантин. На реалізацію комплексної програми карантинних заходів на запорізьких підприємствах Метінвесту направили більш ніж 55 млн гривень.

Читайте також: Запорізькі медики отримали обладнання для порятунку хворих на COVID-19

Фото Олександра Прилепи



Комментарии читателей