Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
«Велике будівництво» в Запорожье: детсады, лицей, школа, дворец культуры и отделение в детской больнице
Поделиться

Для участия в программе «Велике будівництво — 2022» в Запорожье облгосадминистрация отобрала шесть объектов

Сегодня состоялась презентация проектов, предложенных запорожской городской властью для участия в национальной программе «Велике будівництво» в 2022 году. Инициировал программу, как известно, Президент Украины Владимир Зеленский.

презентация

В Запорожской области в 2020-2021 годах в рамках этой программы реализовано 159 проектов. На 2022 год Запорожская область презентовала 29 проектов. Из них 6 — в Запорожье.

Презентация проходила в Запорожской ОГА, проекты представлял секретарь горсовета Анатолий Куртев. В обсуждении принял участие председатель ОГА Александр Старух.

презентация

— Запоріжжю пощастило — саме у нас реалізується об’єкт №1 “Великого будівництва” — унікальні мостові переходи через Дніпро.  За державною програмою триває масштабна реконструкція на острові Хортиця, і дуже важливо, що до нас нарешті приєдналося місто.

Адже Хортиця  — це центр Запоріжжя, частина обласного центру, де відпочивають в першу чергу запорожці. Все це робить Запоріжжя кращим вже сьогодні, але є велике питання з розвитком соціальної інфраструктури — розбудова шкіл, приведення до належного стану садочків, медичних закладів, спортивних та культурних споруд. Чудово, що Запоріжжя об’єднало зусилля, і почало рухатися у потрібному напрямку, — отметил Александр Старух.

презентация

Дело в том, что до последнего времени городская власть не занималась проблемами Хортицы, мотивируя это тем, что Национальный заповедник находится в государственной собственности. И только после смены руководства города удалось, например, решить вопрос с отводом канализации с заповедного острова.

После ухода Владимира Буряка в отставку городской и областной власти удалось наладить плодотворное сотрудничество.

— Задача територій — подавати якісні проєкти, а обласної влади — відстоювати їх на національному рівні, адже за кошти на реалізацію ми конкуруємо з усіма регіонами країни. Тільки об’єднавши зусилля обласної і міської влади ми можемо змінювати Запоріжжя на краще, — подчеркнул Александр Старух.

Такого же мнения придерживается и секретарь горсовета Анатолий Куртев.

— Хочу подякувати обласній владі та моїм колегам з міської ради за плідну співпрацю, — сказал Анатолий Куртев.

презентация

Секретарь горсовета отметил, что в этом году в рамках президентской программы реализуются три проекты — реконструкция приемно-диагностических отделений в городской больнице экстренной и скорой медицинской помощи и горбольницы №9, а также коллегиума «Малая гуманитарная академия».

 — Ці три об’єкти є дуже важливими для інфраструктури Запоріжжя. Та хочу сказати, що це лише початок. На жаль, до цього моменту потенціал розвитку міста не був використаний належною мірою. Але часи змінилися і розбудова Запоріжжя є пріоритетним завданням нової міської влади.

У вересні поточного року виконавчим комітетом міської ради на розгляд обласної адміністрації надано попередній перелік проектів, що можуть фінансуватися в рамках програми «Велике будівництво». Це проекти, спрямовані на реконструкцію дитячих садочків, шкіл, культурних закладів тощо.

Загалом таких проектів 15. Проектно-кошторисна документація дев’яти з них знаходиться в стадії розробки. А шість проектів ми готові вам сьогодні презентувати, — рассказал секретарь горсовета, который после ухода Владимира Буряка исполняет обязанности городского головы.

презентация

Рассказ Анатолия Куртева сопровождался показом видеоролика.

Преобразится  инфекционное отделение детской больницы

— Одним з важливих проектів як для Запоріжжя, так і для всього нашого регіону є реконструкція інфекційно-боксованого діагностичного відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5».

У 2013 році, у зв’язку з відсутністю фінансування, було призупинено будівельно-монтажні роботи з реконструкції інфекційно-боксованого діагностичного відділення міської дитячої лікарні №5.

Наразі ліжка відділення тимчасово розгорнуто на 1-поверсі головного корпусу лікарні у приміщеннях, що не відповідають чинним вимогам санітарних та епідеміологічних норм.

Реконструкція та введення в експлуатацію відновленого інфекційно-боксованого діагностичного відділення на 42 ліжко-місця дозволить в цілодобовому режимі 24 на 7 надавати медичну допомогу пацієнтам з інфекційною патологією.

Крім того, це забезпечить ізоляцію хворих у випадках загострення епідеміологічної ситуації, пов’язаної з пандемією COVID-19.

Загалом відділення дозволить покращити якість надання всіх видів медичної допомоги дітям нашого міста. Адже здорові діти – це запорука добробуту суспільства.

презентация

Обновления ждут лицей и школу в спальных районах

У пріоритеті міської влади залишається розвиток освіти. Тому до списку об’єктів ми включили реконструкцію Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» та проведення капітального ремонту Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №40 з поглибленим вивченням англійської мови. Наші діти мають навчатися в сучасній українській школі.

Шевченківський район, у якому знаходиться багатопрофільний ліцей «Перспектива», є одним з найбільших районів, де мешкає понад 300 тисяч містян.

Реконструкція ліцею дозволить забезпечити якісною освітою 852 дитини району, а також дозволить впровадити заходи з життєзабезпечення та здоров’я дітей і дасть можливість мешканцям району займатись спортом.

Запорізька спеціалізована школа № 40 — єдина школа у Хортицькому районі з поглибленим вивченням англійської мови.

Проектом реконструкції навчального закладу передбачається улаштування нового обладнання для харчоблоку та їдальні, придбання меблів та телекомунікаційного обладнання, облаштування ігрових полів. Також передбачено покриття ділянок території гумою, тротуарною плиткою та штучною травою.

Реконструкція школи сприятиме формуванню серед учнів навичок ведення здорового способу життя, плануванню організованого дозвілля, розвитку спортивної інфраструктури району та міста.

Ми також працюємо над збільшенням кількості місць в дитячих садочках. Тому до списку об’єктів «Великого будівництва» додали два дитсадки. Плануємо провести капітальний ремонт у дошкільних навчальних закладах №1 та №256 «Пролісок».

У рамках президентської програми плануємо реконструювати будівлю Палацу культури «Орбіта».

Значна частина палацу культури «Орбіта» не знала змін та оновлення з часу введення будівлі в експлуатацію. Вони не відповідають сучасним потребам і санітарним вимогам, та не мають естетичного вигляду.

Реконструкція  передбачатиме такі основні будівельні роботи: ремонт крівлі, ремонт з утепленням фасаду будівлі, капітальний ремонт Великої зали, ремонт підлоги фойє першого поверху, ремонт приміщення хорової кімнати, приведення в робочий стан системи пожежогасіння.

Благоустрій прилеглої території включатиме встановлення лавок для відвідувачів, викладення доріжок, озеленення території, встановлення урн тощо.

Після закінчення реконструкції ми отримаємо новий сучасний заклад культури для проведення культурних та туристичних заходів, на території якого одночасно зможе отримувати культурні послуги 1000 чоловік.

Эти объекты будут реализовываться на средства Государственного фонда регионального развития и Европейского инвестиционного банка, на условиях софинансирования из местного бюджета.

Объекты, которые планируют изменить в Запорожье в рамках программы «Велике будівництво»:

  • Реконструкция инфекционно-боксированного диагностического отделения КНП «Городская детская больница №5» ОМР (ул. Новгородская, 28А).
  • Реконструкция Запорожского многопрофильного лицея «Перспектива» (ул. Героев 55-й бригады, 3б).
  • Капитальный ремонт Запорожской специализированной школы I-III ступеней №40 с углубленным изучением английского языка (ул. Героев 93 бригады, 18А).
  • Реконструкция здания коммунального учреждения «Дворец культуры «Орбита» (ул. Лермонтова, 9).
  • Капитальний ремонт дошкольного учебного заведения №256 «Пролісок» (ул. Историческая, 30).
  • Капитальный ремонт дошкольного учебного заведения №1 (ул. Украинская, 59).

Читайте также: В центре Запорожья может появиться фонтан с «днепровскими порогами»

Фото автора

 Комментарии читателей