Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Великдень в Мелітополі минув під дулами автоматів
Поделиться

Відвідати церкву мелітопольці могли тільки під контролем військових

Великдень в Мелітополі минув спокійно. Та свято було зіпсовано присутністю військових навколо міських церков.

Навіть в окупації мелітопольці відзначали найважливіше християнське свято, але в новому «форматі». Підступи до храмів в місті контрольювали російські військові. Тут біли присутні і озброєні загарбники і їх техніки, але минулось без провокацій. Тим не менш, зазначають містяни настрій був зіпсований.

— В Мелітополі церкви українські закриті. Але ми йшли до церкви московської, — розповіла мешканка Мелітополя. — Окупанти перекрили підходи до церкви камазами. Тільки пішки вздовж людей в чорних і зелених військових формах з автоматами. Тут треба показати фото. Але фотографувати їх неможна. Я можу тільки розповісти . Хтось йшов спокійно, хтось тихенько лаявся, а хтось мовчки з очима в землю. Отаке в нас свято! ПлАчу!

Великдень під дулами автоматів

— Були в церкві. Стоять орки, поруч коробки і наші, виходячи з церкви кладуть їм паски, яйця і кажуть: «Христос Воскрес». Гидко і боляче. Ці військові вбивають дітей, розлучають родини, знищують міста. Перший раз плакала виходячи з церкви в таке свято, — поділилась своїми враженнями одна з мешканок Мелітополя.

— Напевно такі мелітопольці не бачать, що місто розграбоване, не знають, скільки викрадено мешканців міста, скільки пропали без вісти, — коментує ситуацію ще одна мешканка міста. — Вони не думають, що як тільки буде наданий наказ, окупанти так само відкриють по ним вогонь, як і в інших містах.

Мелітопольці крім того відзначають, що в храмаї було значно менше людей, ніж зазвичай. Для цього є кілька причин. З одного боку, значна кількість містян евакуювалась, не маючи бажання жити в окупації. З іншого, частина мешканців Мелітополя свідомо відмовилась від відвідування церков Московського патріархату, керівництво якого схвалює збройну агресію проти України.

Читайте також: Запоріжці на Великдень йдуть до храмів слухати Боже слово та святити пасхальну їжу

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей