Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус, Україна, Фоторепортаж
Вакцинироваться или нет: В Запорожской области от COVID-19 привился 89-летний профессор
Поделиться

Доктор медицинских наук пояснил, для чего украинцам жизненно необходимо вакцинироваться от COVID-19

На этой неделе в Запорожской области, как и по всей Украине, начался второй этап вакцинации от коронавируса. Во время него после медиков начали прививать жителей почетного возраста 80+. В Широковском громаде, как «Индустриалка» писала ранее, уже начали вакцинировать жителей громады.

Очень внимательно отслеживает с самого начала вопросы вспышки COVID-19, а затем пандемии и вакцинации от коронавируса 89-летний житель Широковской громады. Доктор медицинских наук, профессор кафедры фтизиатрии и пульмонологии ЗГМУ Радий Николаевич Шевченко — в первых рядах вакцинировался от коронавируса в Центре первичной медико-санитарной помощи «Сімейний лікар» Широковской объединенной территориальной громады.

«Индустриалка» не упустила шанс пообщаться с профессором по поводу его отношения к вакцинации от коронавируса, а также узнать мнение о кампании вакцинации в Украине.

Доктор медицинских наук пояснил, для чего украинцам жизненно необходлимо вакцинироваться от COVID-19

— Радіє Миколайовичу, поясність, чому Ви сьогодні вакцинуєтеся від коронавірусу, і наскільки важливою є вакцинація для українців?

— Для ліквідації епідемії будь-якої інфекції необхідно виконувати мінімум два правила. Перше – активне виявлення джерел інфекції. Друге – ліквідація виявленого джерела інфекції. Якщо це тварина — її знищують. Якщо це людина — її лікують.

Якщо ці заходи не дають ефекту, якщо епідемія не припиняється, єдиним засобом зупинити інфекцію є щеплення. Іншого методу не існує.

Треба припинити всі розмови про шкідливість, треба припинити ці розмови серед народу «а как вы думаете?» Коли мені треба проконсультуватися з питань електрики, я ж не до лікаря йду, а до інженера-електрика. Тому треба запитувати у спеціалістів – епідеміолога, інфекціоніста, імунолога, вірусолога. Це люди, які знають точно, що треба робити, як і для чого.

Якщо не дотримуватися цих методів боротьби з епідемією, ніякі інші методи, і навіть ці локдауни, не допоможуть. Віспу ніякі локдауни не ліквідували б – тільки щеплення спасло людство завдяки великому Луї Пастеру. Іспанка – теж була припинена тільки за допомогою щеплень. Туберкульоз – теж, ми проводили щеплення, починаючи від народження і до 21 року. Зараз, на жаль, ця робота припинилась.

Доктор медицинских наук пояснил, для чего украинцам жизненно необходлимо вакцинироваться от COVID-19

— Тобто у Вас навіть питання не стояло — вакцинуватись чи ні?

Щепитись чи не щепитись – жодних альтернатив не існує. При чому ми пам’ятаємо, що коли припинили закупляти вакцину для дітей, прийшла епідемія кору, завітав поліомієліт. Зараз наростає захворюваність на туберкульоз – вакцини БЦЖ знову немає, діти не прививаються навіть у пологовому будинку.

Треба активно виявляти COVID-19 методом тестування. Перш за все треба протестувати організовані колективи. Не за бажанням, а обов’язково. Хочеш захворіти і вмерти – не тестуйся, але йди з роботи. Інакше не можна. Є система, її треба виконувати. Якщо її не виконувати, успіху не буде.

Я вже 65 років лікарем працюю. Свого часу я займався ліквідацією епідемії туберкульозу в Україні, працюючи в Міністерстві охорони здоров’я на посаді начальника відділу спеціалізованої медичної допомоги. А потім – на посаді помічника заступника міністра охорони здоров’я — вже усім займався. Ми маємо досвід. І зрештою ми, лікарі, повинні мати й голову свою — для чого ми навчалися, для чого нам досвід і т.д.

Наука зробила те, що повинна була зробити, — дала інструмент для боротьби. Так виконуйте.

Доктор медицинских наук пояснил, для чего украинцам жизненно необходлимо вакцинироваться от COVID-19

Доктор медицинских наук пояснил, для чего украинцам жизненно необходлимо вакцинироваться от COVID-19

Как сообщала «Индустриалка», уже пятый день в Запорожской области работают пункты иммунизации от COVID-19 при центрах первичной медико-санитарной помощи. Один из них находится в Запорожье по улице Больничной, 18. Здесь работает Центр первичной медико-санитарной помощи «Сімейний лікар» Широковской объединенной территориальной громады.

Директор – главный врач КП «Центр первичной медико-санитарной помощи «Сімейний лікар» Широковской громады Ирина Шкабарня рассказала «Индустриалке» об особенностях кампании по вакцинации от COVID-19, а также показала, как проходит весь процесс – от приема врача, до самой прививки и врачебного контроля вакцинированных.

Напомним, 1 марта в Украине стартовала запись в очередь ожидания прививки от коронавируса. Записаться можно онлайн через портал или приложение «Дія», а в в Минздраве работает горячая линия — 0800-60-20-19 для записи.

С понедельника, 22 марта, в Запорожской области прививки от коронавируса начали делать в стационарных пунктах иммунизации при центрах первичной медико-санитарной помощи.

Как сообщала «Индустриалка», в Запорожской области желающим сделать прививку вне очереди остаточными дозами вакцины необходимо оформить онлайн-заявку по ссылке.

Фото автора

Читайте также: Как проходит вакцинация от COVID-19 в одной из самых продвинутых громад Запорожской области – фото


Комментарии читателей