Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Коронавирус
В Запорожской области опровергли информацию о том, что больных с COVID-19 принимают в коридорах
Поделиться

Заместитель председателя Запорожской ОГА Елена Теряева опровергла фейковую информацию

Вчера в некоторых СМИ появилась фейковая информация о том, что запорожские медики массово увольняются из больниц, а больных принимают не в палатах, а в коридорах. Однако, эта информация не соответствует действительности. Заместитель председателя Запорожской ОГА Елена Теряева прокомментировала ситуацию с фондом для лечения больных COVID-19 в медицинских учреждениях Запорожской области.

Елена Теряева

-На даний час маємо керовану ситуацію. Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації щоденно моніторить інформацію щодо можливостей медичної мережі області, — отметила Елена Теряева. —  В області розгорнуто 1862 ліжка для лікування хворих на ковід. Протягом останніх діб індикативний показник завантаженості ліжок – 60-64%. Натепер є вільними 559 ліжок, наприклад, в Запоріжжі – 140, в Бердянську – 30, в Мелітополі – 34. Станом на 18 листопада забезпечено киснем 1021 ліжко, це 54% від всіх, що виділені зараз для лікування хворих з ковід. Рішенням регіональної ТЕБ НС від 06 листопада  затверджено план розгортання додаткових 409 ліжок. Найближчим часом будемо мати 2112 ліжок під ковід. Відповідні територіальні ТЕБ НС затвердили план розгортання додаткових ліжок в медичних закладах на своїх територіях. Плануємо в цілому в Запорізькій області розгорнути 4072 ліжка, що складають 50% від загального ліжкового фонду за мінусом спеціалізованих ліжок.

Для збільшення кисневого забезпечення  ліжок, виділених під ковід, і надання допомоги  медичним закладам із державного бюджету надійшло дві субвенції. 25,151 млн гривень – перша субвенція, друга – майже 31,5 млн гривень. Перша державна субвенція розподілена по медичним закладам і вже маємо результати. Створено 307 додаткових кисневих точок. Наприклад, Мелітопольска багатопрофільна лікарня  зробила 80 додаткових точок, Оріхівська багатопрофільна лікарня + 24 точки, Вільнянська лікарні + 14 кисневих точок. Створений мобільний кисневий парк із  300 кисневих концентраторів для направлення в медичні заклади, що працюють з ковідом. За два дні вони вже будуть працювати в 14 медичних закладах, які мають дефіцит кисню на даний час з урахуванням перебування пацієнтів з важким станом. Робота по кисневому забезпеченню продовжується цілодобово.

Больницы области, где принимают пациентов с COVID-19, обеспечены медицинскими препаратами для лечения коронавирусной инфекции, а также средствами индивидуальной защиты медицинских работников.

«Индустриалка» сообщала, куда обращаться, если к вам отказываются ехать для проведения тестов на ковид по показаниям.

Ранее «Индустриалка» писала о том, в Запорожской области планируют развернуть госпитали в санаториях и спортивных школах. Это связано с тем, что койки для пациентов с коронавирусом заполнены больше, чем на 60%.

В Запорожской области стремительно увеличивается количество больных с коронавирусной инфекцией. За прошедшие сутки в Запорожской области зафиксировали рекорд смертности от коронавируса. От осложнений болезни умер 21 человек.

Читайте также: Под ударом не только легкие: какие органы поражает коронавирус

 


Комментарии читателей