Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных
Поделиться

В Запорожье презентовали рушник для военных

В Запорожье тридцать женщин вышили рушник для военных. Идея возникла у волонтеров Елены Шевчук и Ксении Мороз. Они организовали акцию «Рушник для 55 артбригады» и вышили оберег для военных  55-той отдельной артиллерийской бригады «Запорожская сечь». 

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

Елена Шевчук рассказывает, что своей акцией хотели объединить женщин, которые переживают за нашу страну и украинскую армию. Участниц приглашали через социальные сети.

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

— Спочатку до нас прийшло 12 панянок. Вони стали колом і почали вишивати цей рушник. Тут є дерево роду, яке зроблене у формі тризуба. Коли ми почали вишивати, побачили, що на нас з рушника дивиться чоловік і він посміхається, тобто це був добрий знак. А загалом долучилися до вишивки 30 жінок. Наші панянки брали рушник додому на два-три дні, вишивали, потім він мандрував далі до іншої панянки. Головне, що вони повинні були вишивати його з молитвами, думати лише про перемогу і закінчення війни, — отметила координатор группы «Запорожские берегини» Елена Шевчук. 

координатор группы "Запоррожские берегини" Елена Шевчук

— Ми хотіли нагади, що в країні йде війна. А також надати наших хлопцям якусь оберегову річ, яка хоч якось їх буде оберігати, нагадати їм, що цивільні люди думають про них, духовно та морально підтримують, — отмечает автор рисунка рушника Ксения Мороз.

волонтер Ксения Мороз

Рушник участницы вышивали специальными швами, традиционными для Левобережной Украины и нашего региона. Для вышивки использовали акриловые нитки. Все рисунки на рушнике выполняют функцию оберегов.

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

— Тут є дерево роду і підписи “Запорізька січ” та “55 окрема артбригада” для ідентифікації, кому саме ми його вишили. Використали два кольори. Червоний символізує сонце. А чорний — землю, хоч в деяких районах України це був знак журби, але на Лівобережній та Західній Україні — цей колір символізує землю, плодоріддя. У малюнку є дубові листочки — це чоловічий символ, який означає міць, силу. В цей рушник закладена енергетика багатьох жінок, у яких був гарний настрій, ми думали про перемогу, силу та нашу міць, — рассказываат Ксения Мороз.

Своими впечатлениями от вышивки рушника поделились и участницы акции.

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

Я зовсім малу частку внесла в цю роботу, але, як і кожна з нас, — велику частку душі. Ми наділили його сакральним змістом. Він нас гріє, думаю, буде зігрівати і наших хлопців на передовій та підіймати їхній бойовий дух, — рассказывает участница акции Лариса.

— Я вишиваю понад 30 років, багато робіт зробила. До акції долучилася одразу. З самого низу дерева мої три елементи. Коли побачила його вже готовим, то була в захваті нашої роботи, —делится участница акции Елена Климова.

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

Участницы акции вышивали рушник два месяца. Позже они планируют организовать для военных из 55-й артбригады праздник, во время которого и передадут военным рушник.

В Запорожье волонтеры вышили рушник для военных

Читайте также: В Запорожье женщин приглашают поучаствовать в крутом проекте и преобразиться

Фото автора и со страницы Елены Шевчук


Комментарии читателей