Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
В Запорожье Святослав Вакарчук исполнил песню, которую пел в 2 года - фоторепортаж
Поделиться

В Запорожье с аншлагом прошел концерт «Святослав Вакарчук с оркестром»

Мощно, ярко, суперпрофессионально, местами неожиданно — так проходил в Запорожье, во Дворце культуры «Днепроспецсталь», концерт в рамках всеукраинского тура «Святослав Вакарчук с оркестром». Атмосферу усиливали красивые световые спецэффекты.

В зале не было ни одного (!) свободного места, включая приставные стулья и балкон, хотя цена билетов доходила до 1800 грн. Но концерт того стоил — зрители получили 2 часа отличной музыки, драйва и общения с любимым исполнителем. Цветы ему начали преподносить, начиная с третьей композиции. Святослав Вакарчук рассказывал о себе и о песнях. Благодарил зрителей, без которых, по его словам, не было бы и артистов. Позировал с желающими для селфи прямо на сцене.

Святослав Вакарчук

Особый восторг вызвал выход Вакарчука в зал прямо во время исполнения песни «Я не здамся без бою». Музыкант тепло обнял зрителя в инвалидной коляске и пожелал не сдаваться без боя. А самого певца выбежала обнять смелая зрительница. Обнимали его поклонницы,  выходившие с цветами на сцену. Словом, запорожцы не скрывали своей огромной любви к творчеству Святослава Вакарчука.

«Була ідея заспівати під рояль — саме так, як я пишу пісні»

Концерт начался практически вовремя, всего на 20 минут позже,  с песни «Мить».  «Перша пісня дуже символічна. Можливо, весь настрій концерта так чи інакше буде  зв`язаний з тими подіями, які навколо нас зараз відбуваються в країні», — сказал Святослав Вакарчук. И напомнил, что за предвыборной лихорадкой важно не забывать про главное — что на востоке Украины идет война и гибнут наши люди, которые защищают нас. «Хочу їм подякувати і присвятити першу пісню і весь наш концерт».

Святослав Вакарчук

Песни «Океана Эльзы» (и не только) в сопровождении камерного оркестра Милоша Елича получили новое звучание. (Милош Елич —  сербский музыкант, клавишник «Океана Эльзы»). Иногда — совершенно неожиданное. Например, с испанскими, бразильскими или восточными мотивами. А сам певец большую часть концерта аккомпанировал себе на рояле.

-Я більше звик виступати на стадіонах, — признался зрителям Святослав Вакарчук. — Але зараз гарний час зіграти таку домашню, так звану «кухонну» програму. Іноді я чую після стадіонних концертів від деяких знайомих і шанувальників, що все було круто, гарно провели час, але майже нічого не чутно. Якщо хочете послухати музику — увімкніть магнітофон. Якщо хочете подивитися футбол — увімкніть телевізор. На стадіон ходять за емоціями. (Улыбается). Про футбол правда.

А якщо серйозно, то сьогоднішня програма має для мене велике значення. Була ідея заспівати під рояль — саме так, як я пишу пісні. Вони не закриті рок-енергетикою. Вони такі, які є з самого початку. Думаю, в цьому цінність. Буду радий показати вам їх саме в такому звучанні. Не знаю, чи будуть ще такі концерти. Можливо. Я, в принципі, увійшов у смак, мені подобається. Але є одна проблема — складно бути одночасно і піаністом, і співаком. Раніше у мене такого досвіду не було.

Исполнил песни, из-за которых стал музыкантом

Кроме своих песен, Святослав Вакарчук спел  «Blackbird» группы «Битлз» и украинскую «Ой, чий там кінь стоїть».

Святослав Вакарчук

-Ці пісні дуже дорогі для мене, вони так чи інакше зробили з мене музиканта, — признался Святослав Вакарчук. — Тому, що перша належить мoїй улюбленій групі, в яку я закохався, коли мені було років 12-14. І любов не проходить досі. Думаю, якби не знайомство з музикою цієї групи, то я, можливо, і не став би музикантом. Мене дуже надихнула їх музика.

Друга пісня найдавніша в моєму репертуарі. Я почав співати, коли мені було 2 роки. Історія така, що я дуже довго вчив цю пісню, багато разів співав. Спочатку мама не зрозуміла, чому я її так багато співаю. Потім вона побачила, що я співаю і сам себе поправляю. Вона не думала, що в такому віці хтось так сильно переймається з приводу свого виконання. Так вона мені розповідала. Правда в тому, що за 40 років мій характер не змінився. Якщо бачу, що є мета, навіть якщо спочатку не виходить, зроблю все, щоб її досягти. Робіть висновки!

А еще Святослав Вакарчук спел песню «Веселі, брате, часи настали…», написанную в 2006 году, которую до этого ни сам лично, ни с «Океаном Эльзы» не исполнял на концертах. (В 2006 году песня вышла как сольный сингл Святослава Вакарчука одновременно с клипом).

-Вирішили, що зараз саме час виконати цю пісню, — говорит певец. — Вона досить точно описує те, що багато хто відчуває. У цій пісні важливий останній куплет. Принаймні я роблю так. Коли така велика напруженість в суспільстві, важливо не піддаватися їй, а залишатися самим собою, не втратити себе.

Та нам з тобою своє робити,
Відкрити очі і далі йти!
І зуби сильно стиснувши, маму ніжно любити.
Хто ж тоді, як не ми, брати?!

Читайте также: Запорожский фотограф провел с Аллой Пугачевой целую неделю.

Фото Александра ПрилепыКомментарии читателей