Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
В Запорожье стали чаще усыновлять детей
Поделиться

С каждым годом все больше детей-сирот попадают в семьи

В Запорожье прошел семинар для сотрудников службы по делам детей. Его участниками стали специалисты со всей области. О достижениях запорожской службы по делам детей рассказала начальник управления по делам детей Запорожского горсовета Наталья Сиворакша. По ее словам, с каждым годом все больше детей-сирот усыновляют, также многие ребята живут в детских домах семейного типа. Все это говорит о том, что сознание людей меняется в лучшую сторону.

семинар

«Затишну домівку» хотят расширить

— В останні роки суттєво збільшилась кількість  будинків сімейного типу, усиновлення. Щодо дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, то ситуація погіршується. Дуже актуальні питання — насильство в родині, дитяча агресія. Нам треба працювати і з органами поліції, і зі школами, — рассказала Наталья Сиворакша. — З кожним роком ми розвиваємося. Серед останніх головних досягнень — поява програми «Діти Запоріжжя», яка фінансується з міського бюджету. Ми допомагаємо родинам, які перебувають на обліку, влаштовуємо для них свята, проводимо міський конкурс «Кращий опікун» і інше. Будинки сімейного типу теж фінансуються з міського бюджету. У минулому році в Запоріжжі створили центр соціальної підтримки дітей і сімей «Затишна домівка ». Він призначений для жінок, які пережили насильство в сім’ї або інші труднощі і дітей-сиріт, які досягли 18 років.

Наталья Сиворакша

По словам Натальи Сиворакши, «Затишну домівку» в ближайшее время планируют расширять. На ее базе хотят открыть еще одно отделение для срочного устройства детей, которых изымают из ненадлежащих условий.

Анатолий Пустоваров

— Питання наших дітей максимально важливе. Коли діти залишаються без батьків служба у справах дітей відбирає для того, щоб їх захистити. Завдання нашої держави та громади — захист цих дітей, надання їм сімейної форми виховання та усіляких соціальних гарантій, — отметил заместитель городского голові Анатолий Пустоваров. —  Ми розробили програму «Діти Запоріжжя» для того, щоб більш сфокусуватися на цьому питання. Є позитивна динаміка — все більше родин всиновлює дітей. Ми працюємо з родинами, надаємо їм допомогу. Також ми придбали вже 9 квартир для дітей-сиріт, яким виповнилося 18 років. В цьому році плануємо виділити ще 20 квартир. Ми збудували «Затишну домівку», розбудовуємо дитячі будинки сімейного типу, співпрацюємо з прийомними сім’ями. І ми будемо продовжувати це робити, адже чужих дітей не буває.

семинар

На сегодняшний день на учете в службе по делам детей находятся 1069 детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, а также 557 детей, которые находятся в сложных обстоятельствах.

Читайте также: В Запорожье выбирают лучшего опекуна

 


Комментарии читателей