Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Писательница из Донецка в Запорожье: Бьет - значит, сядет
Поделиться

Писательница Ксения Фукс мечтает о падении патриархата в Украине

Писательница Ксения Фукс презентовала в Запорожье книгу «12 сезонів жінки», в рамках  ArtForum. О себе она сообщила, что родилась в Донецке. Сейчас живет в Штутгарте (Германия). Вместе с единомышленниками основала там общественную организацию «Українське ательє культури та спорту» и украинско-немецкий журнал «Gel[b:]lau».

В прошлом году Ксения дебютировала с романом «По той бік сонця». Он вошел в шортлист литературной премии «Книга року ВВС-2019». В романе рассказывается о психологических проблемах и,  в частности, о депрессиях.

книга

 

— І після цього мене понесло. Я вирішила, що мені цікаво писати на табуйовані теми, — рассказала Ксения Фукс. — Про те, що турбує, але недостатньо обговорюється в українському суспільстві. Так виникла ідея написати книгу «12 сезонів жінки» — про проблеми, з якими стикається сучасна жінка. Так, якщо говорити про побутове насильство, знаю, що в Україні інститут покарання ще не на належному рівні. В принципі, у нас ще існує патріархальне суспільство, а це неправильно. Тому моя книга — це таке лаконічне продовження феміністичного руху четвертої хвилі, яке ми зараз всі переживаємо в Європі. І Україна не повинна бути винятком.

книга

Відразу хочу сказати, що це не чтиво для жінок. Книга — і для чоловіків, і для жінок. Це 12 новел, пов’язаних між собою, але не хронологічно. 12 героїнь і в кожній — частинка мене. На обкладинці написано, з якого я міста. І, читаючи новели, можна зрозуміти які з них більш автобіографічні.

книга

Новели присвячені різним соціальним проблемам. Не можна обійти тему насильства — побутового та психологічного. У нас досі вистачає жінок, які вважають: б’є — значить любить. А я вважаю: б’є — значить сяде. Ти не повинна терпіти. Неможливо, що в 21 столітті людина, що володіє фізичною силою, мала би владу над тобою. Тому, вважаю, що мій найкращий сезон буде, коли впаде епоха патріархату в Україні.

Підіймаю тему сексуальної орієнтації, самоідентифікації, освіти, обізнаності. Коли я приїхала до Німеччини, для мене був культурний, але приємний шок — наскільки тут високий рівень сексуальної освіти ще зі школи. Але ж від нестачі знань — і ВІЛ-інфекція, і незапланована вагітність, і психологічні проблеми.

Пишу про інституції краси, що нав’язують стандарти. А жінка повинна сама вирішувати, як вона хоче виглядати і що робити. І в Україні досі немає клінік, які ставили б такий діагноз.

Зачіпаю й тему війни — я сама зі Сходу, волонтерила, була в зоні АТО, але це не лейтмотив даної книги.

Мене запитували — чому ти пишеш про жінок, Ти ненавидиш чоловіків? Я всіх люблю.

Ксения Фукс также рассказала, что сейчас работает над книгой, посвященной проблемам мужчин.

Читайте также: Ирен Роздобудько в Запорожье: Про чоловіка мені завжди приємно розповідати.

Фото автора

 Комментарии читателей