Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
В Запорожье предлагают комплексно решить проблемы жителей Хортицы
Поделиться

Депутаты Запорожского горсовета обратятся к центральной власти с просьбой решить проблемы жителей острова Хортица

Как сообщала «Индустриалка», на прошлой сессии горсовета от депутата от Оппозиционного блока Александра Воронцова поступило предложение направить в Киев обращение о размежевании территории заповедника, чтобы жители острова могли приватизировать расположенное там жилье.

За месяц проблему комплексно рассмотрели на профильной комиссии по вопросам коммунальной собственности, ресурсов, приватизации, архитектуры и земельных отношений. Депутаты подготовили обращение, которое планируют принять на сессии горсовета 28 марта.

— На найближчу сесію ми від фракції Опозиційного блоку та комісії виносимо звернення до Кабінету міністрів та міністерства культури щодо вирішення питання земельної ділянки, яка розташована на території Національного заповідника Хортиця. З 1993 року це святе місце, яке є перлиною Запоріжжя, по праву отримало статус національного заповідника. Площа земельної ділянки складає 2,3 га. На ній знаходяться, в тому числі, об’єкти житлового фонду, інфраструктури, санаторії, бази відпочинку… Через те, що наразі не визначено розмежування території, тобто чи то державна власність, чи комунальна, мешканці не можуть приватизувати житло, перебудувати присадибні ділянки. А там розташовані будинки близько тисячі людей, які мають законні права на це. Крім того, також не можуть перебудуватися санаторії, профілакторії та бази відпочинку. Ми знайшли вихід та отримали підтримку депутатів усіх фракцій. Всі одноголосно підтримують звернення, тож проект винесено на цю сесію. Проблема має вирішитися комплексно, — отметил глава земельной комиссии, депутат от Оппозиционного блока Игорь Чумаченко. 

Читайте также: В Запорожье предлагают ужесточить наказание за вандализм


Комментарии читателей