Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
В Запорожье поздравили людей, которые дарят свою любовь другим - фото
Поделиться

В Запорожье поздравили приемных родителей и опекунов

Накануне Дня усыновления в концертном зале имени Глинки поздравили приемных родителей и опекунов.  День усыновления с 2008 года отмечают в Украине 30 сентября. На праздник пригласили приемных родителей, опекунов, родителей-воспитателей домов семейного типа.

По словам начальника службы по делам детей Запорожской облгосадминистрации Антонины Матвеевой, в Запорожской области проживают 3712 детей сирот или лишенных родительской опеки. Почти 89% из них охвачены семейными формами воспитания. В семьях опекунов проживают 2665 детей Запорожской области, есть также 199 приемных семей, 40 детских домов семейного типа, 1050 детей — усыновлены.

Свято дуже гарне. Завдяки популяризації усиновлення в Україні, у нас збільшилась кількість дітей, які проживають саме у сімейних формах виховання. А це головне завдання нашої служби — знайти сім’ю дітям. АСьогодні майже 89 відсотків саме у сім’ях. Залишилось ще 200 дітей яким нам потрібно знайти родину. Державна політика направлена на підтримку батьків, які беруть дитину у родину. Є фінансова підтримка всі обов’язково проходять курси підготовки і кожні два роки проходять перепідготовку. Ми єдина область, яка проводить літню школу з професійними тренерами для батьків з дітьми. Найцінніше, що батьки діляться один з одним своїм досвідом. Звичайно, кожна сім я проходить свій шлях взаєморозуміння з дітьми, вікові особливості, — рассказывает Антонина Матвеева.

С праздником всех, тех кто открыл свои сердца и взял детей в свои семьи — поздравили заместитель главы обгосадминистрации Эдуард Гугнин и первый заместитель главы областного совета Егор Семенков. Приемным родителям, опекунам и тем, кто усыновил детей — они вручили грамоты, благодарности и цветы.

Це світова практика, коли держава спрямовує свої зусилля саме на створення затишної, сімейної атмосфери для дітей, не інтернати, не якісь установи, а саме будинки сімейного типу. Ми всіляко підтримуємо такі сім’ї. Я вважаю, що така практика і така стратегія держави повинна продовжуватись. Я хочу подякувати кожному, хто зважився взяти прийомну дитину, зважився віддати їй своє серце, душу, виховати її. Я думаю, що таких людей потрібно всіляко підтримувати, — отметил Егор Семенков.

Получила поздравления и мама-воспитатель детского дома семейного типа Оксана Булдакова из Энергодара. Впервые они с мужем взяли ребенка на воспитание в 2017 году. При том, что на тот момент у них было трое своих детей. Двое из них — уже выросли и живут отдельно.

У нас живуть 10 дітей. З нами зараз живуть вісім дітей школярів, двоє — студенти, приїжджають на вихідні. Один син — наш біологічний, а інші — це діти, яких ми полюбили. Тільки їх нам народили інші мами, але, вони народжені нашому серцю, — рассказывает Оксана Булдакова. — Я сама сирота. Нас у родині було троє дітей я — найстарша. Був такий час, що ми залишилися самі з бабусею. Ніхто з інших родичів нас до родини не взяв, у службі у справах дітей нас взяли під опіку, але жили ми вдома. Тому, я знаю, що у всіх дітей повинні бути батьки. Вирышили взяти до себе дітей, обговорили це з чоловіком, знашими дітьми, вони погодились. Тепер всі разом виховуємо, всі, як рідні. У нас вже є онуки. У двох старших дівчат прийомних вже народилися діти, — рассказывает Оксана Булдакова.

Взяла воспитанников к себе в семью и главный специалист службы по делам детей Ореховской райадминитсрации Лариса Зенцова. Ее родному сыну 19 лет. Сейчас в их семье живут две несовершенолетние девочки, до этого — также воспитали двоих девочек.

— Прийомну сім’ю ми створили у 2012 році. Тоді взяли дівчинку, якій на той час було 15 років. У 2013 році я взяла 13 річну дитину. Потім ми ще взяли дитину у 2017 і в 2018 роках. Виховувати дітей — не складно, а цікаво. Це треба робити. Через руки служби у справах дітей проходить дуже багато дітей і коли виявляється, що дитина нікому не потрібна, а вона на тебе схожа, знаєте, рішення визріває миттєво. Так у нашій родині з’явилася перша дівчина Світлана. Зараз їй вже 23 роки, живе окремо, але вона була і залишилася моєю дитиною. Наташі нещодавно виповнилося 19 років, вона навчається на 4 курсі кулінарного училища, юридично вона виведена з прийомної сім’ї, але вона, все одно, — частина нашої родини. А дванадцятирічні Даша і Олена — навчаються у школі. Ми їх налаштовуємо на те, що оце — ваша родина назавжди. Коли я їм сказала, що вони перебувають на обліку, як ті, яких можуть усиновити, — вони порадились і кажуть: ні, мама, ми нікуди не хочемо, будемо з вами вдома, — рассказывает Лариса Зенцова.

С Днем усыновления поздравили родителей и опекунов и артисты Запорожской областной филармонии.

Читайте также: В Запорожье на месте заброшенного пустыря построили детскую площадку

Фото автораКомментарии читателей