Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 
Поделиться

В Запорожье популярная писательница рассказала о своей новой книге

В Запорожье в городской библиотеке на улице Моторостроителей, 64  состоялась презентация. Свою новую книгу презентовала популярная украинская  писательница, художница и педагог Марина Павленко. Она автор нескольких поэтических сборников, сказок и книг для разной аудитории.

"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 

По-настоящему знаменитой Марина Павленко стала после выхода книги «Русалонька із 7-В». Это забавная история о семикласснице Софийке, которая ведет расследование, как настоящий профессионал. Книга стало настоящим бестселлером для подростков. А также была включена в школьную программу по украинской литературе.

Марина Павленко приехала в Запорожье, чтобы презентовать свою новую книгу «Щоденник закоханої ідіотки». Главная героиня книги — старшеклассница Галя. Девушка ведет дневник в заметках своего телефона и обращается к себе на «ты». По словам автора, книга рассчитана на читателей в возрасте 15+.

"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 

-Багато чого про книжку кажуть її зовнішій вигляд та назва — «Щоденник закоханої ідіотки». На обкладинці показана оголеність душі та, мабуть, багатьох проблем, які в українській літературі взагалі не підіймалися, — рассказываает Марина Павленко. —  В моїх книжках, навіть дитячих, завжди є дорослий підтекст. Бо мені здається, якщо книжка не буде цікава дорослому, то вона не сподобається і дитині. У цій книжці багато дорослих проблем. Тут показане величезне,  трохи фанатичне, кохання, яке пронизує всю книгу. Тут підіймається проблема пресування. По суті, Галю пресують всі. У книзі є рубрика «Уроки стилю від бабки Люби», де бабка з величезною любов`ю «обрізає онучці крила», прищеплює їй комплекси та повчає, як треба себе поводити. Навіть любляча мама хоче в дитині втілити свої нездійснені  літературні амбіції.  У книзі також підіймаються питання нетрадиційної сексуальної орієнтації.

писательница Марина Павленко

Марина Павленко, рассказала, что не смотря на пометку в начале книги «все совпадения считать случайными», многое в произведении взято из жизни. А пометка о случайностях — только подтверждает это.

— Марина, как  долго вы работали над книгой?

— Книга пропущена через мою душу, серце, печінку. Працювала довго. Виношувала її мабуть рік-два. Писала близько року. Але у видавництві її затримали. Довго видали, аж два роки.

"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 

— Как вы отреагировали, когда узнали, что вашу книгу «Русалонька з 7-В» включили до шкільної програми? 

-Мене не питали, коли включали книжку до програми. Тільки спитали рада я, чи ні. Я досі не можу відповісти на це питання, —  говорит Марина Павленко. — Але я  шукаю в цьому позитив. Гадаю, він  полягає в тому, що не тільки покійні письменники входять до шкільної програми. Це показує дітям живих письменників, що література — жива. Звичайно, потрібно вивчати і творчість покійних письменників. З їхніми недоліками, скелетами у шафі і тарганами. Але треба ставитися до них простіше, не як до святині. І до книжки треба ставитися простіше. Як до предмету, завдяки якому можна отримати задоволення, кайф. А ще нею можна просто муху вбити і в цьому вже буде користь. Мені здається, чим простіше ставитись до книжки, тим швидше дитина простягне руку до неї і почне читати.

"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 

— Марина, по-вашему мнению, в чем секрет успеха «Расалоньки з 7-В»? 

— Русалонька ровесниця дітей, які читають книжку. Тут подано багато історії, але у вигляді пригод та детективу, завдяки чому книжка легко заходить дітям.  Героїня страшно закохана на все життя.  Тут є щасливий фінал. Я думаю, що нам пора вже переходити до щасливих фіналів. Мені часто у соцмережі пишуть дівчата, запитують, коли буде продовження. Це вже такий умовний клуб любителів Русалоньки. Хлопчики пишуть рідше, але чомусь саме вони запитують з ким героїня залишиться.

— Что бы вы посоветовали молодым писателям? Как стать автором, которого публикуют?

— Я працюю в Уманському педагогічному університеті  і у нас є літоб`єднання, де ми займаємось зі студентами.  Раніше я могла дати чіткі поради. Я знала, які тексти годяться, а які  — ні. Останнім часом, я не можу дати чітких відповідей, — отмечает Марина Павленко. —  Якщо тест мені не подобається, це не значить, що він недолугий чи поганий. Хто це визначає та встановлює рамки? Може він важливий для іншої людини, і хай він буде в такому вигляді, в якому є. Мені здається,  важливо дозволяти собі писати так, як хочеться. Треба буди собою і не заганяти себе в рамки. Тоді до тебе потягнуться видавці та читачі. Хоча, це не точно.

— Какие у вас впечатления от посещения Запорожья? 

— Я в хорошому  шоці від Запоріжжя. У вас дуже красиві, сучасні і атмосферні бібліотеки. Це показує, що книжка — це сучасно та модно, а не нафталіново. Навіть той, хто не читає, зайде до бібліотеки, побачить, що це круто та почне читати. Бібліотека — це не тільки книжки, а й її працівники. Я побачила, що вони вкладають всю душу, це дуже добре. А ще Запоріжжя мені показало себе, як місто любителів котів. Це дуже позитивно.

"Дневник влюбленной идиотки": в Запорожье популярная писательница презентовала новую книгу 

Своими впечатлениями от встречи с писательницей поделились сотрудники библиотеки и читатели. По их словам, презентация новой книги и автограф-сессия Марины Павленко их очень вдохновили.

— Ми запросили Марину Павленко, бо це вже жива легенда української літератури, — отметила заведующая библиотеки Юлия Шевцова. — Вже зараз її книжки вивчають за шкільною програмою з української літератури. Це дивовижна письменниця. В неї цікаві книжки, вона майже кожного року презентує нові твори. На мою думку,  Марина Павленко — це людина, яка стане сучасним класиком.

заведующая библиотеки Юлия Шевцова

— Я знайома з творчістю Марини Павленко. Коли вчилася у школі, читала «Русалоньку з 7-В», — рассказывает студентка колледжа Мария Богдзиевич. — Я закохалася в нову книжку, бо для мене, як для підлітка, це дуже цікаво. Вона підіймає теми, які мене хвилюють. Презентація мене захопила. Коли читаєш біографію письменника, це ніби просто знайомишся з людиною, яка десь народилась, кудись пішла і все. А коли  знайомишся з людиною вживу, це зовсім по-іншому. Бачиш, яка вона насправді, як вона презентує себе сама. Авторка дуже позитивна. Вона заряджає цим інших та надихає читати.

студентка коледжу Мария Богдзиевич

Напомним, ранее «Индустриалка» писала о том, что в  одном из районов Запорожья появилась детская библиотека с барной стойкой. 

Читайте также: В запорожском музее открыли выставку, посвященную ее первому директору- фото

Фото специально для «Индустриалки» подготовил Богдан СамойловКомментарии читателей