Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
От ботана до воина - в Запорожье презентовали фильм об известном певце
Поделиться

В киноконцертном зале имени Довженко прошел показ фильма «Миф»

В ККЗ имени Довженко прошел единственный показ документального фильма «Миф». Это история жизни оперного певца с мировым именем и воина АТО Василия Слипака.

Солист Парижской национальной оперы Василий Слипак почти 20 лет прожил во Франции. А когда в Украине наступили сложные времена, то поехал воевать в зону АТО. Погиб на Донбассе от пули снайпера. У него был позывной «Миф». Представлять киноленту приехали режиссер Леонид Кантер и боевой побратим Василия Слипака Галина Клемпоуз «Перлинка». Ученики и преподаватели Запорожской музыкальной школы устроили перед показом в фойе кинотеатра  небольшой концерт.

«Миф» в Запорожье

Леонид Кантер не был знаком с Василием Слипаком. Но говорит, что во время создания фильма очень хорошо его узнал. Над кинолентой работали 17 месяцев. Съемки проходили на Светлодарской дуге, где погиб Василий, а также во Львове, Киеве и Париже.

— Думаю, ми знаємо про Василя досить багато, — говорит “Индустриалке” Леонид Кантер. — Часто більше, ніж будь хто з героїв нашого фільму, які розказують про його життя. Це його близькі, родичі, друзі, побратими. Тому що кожен з них знає лише окремий аспект життя Василя. Скажімо, його оперні колеги зовсім не знають його військового і навпаки. В фільмі є багато точок зору. Працюючи над фільмом, нам вдалося познайомитись з Василем комплексно. Це була неймовірна людина!

«Миф» в Запорожье

— Какой момент из биографии певца, кроме того, что успешный артист пошел воевать, поразил вас больше всего?

— Те, що він співав не тільки оперу, а й був також рок-співаком.

— Почему решили снять этот фильм?

Подібні історії не знімати неможливо. Для режисерів історія, коли герой, протягом стрічки, може так змінитися, дуже цікава. А він у нас змінюється від такого ботана, оперного співака, худесенького хлопчика до мужнього воїна. Ми не показуємо його, як Рембо, а показуємо, яким він був насправді. А воїн він був дуже посередній, тому що насправді нічого не вмів. Ця зміна персонажа дуже цікава. І тема — Василь воював за те, за що і ми воюємо.

Вспоминает боевой побратим

Галина Клемпоуз «Перлинка» познакомилась в Василием Слипаком за две недели до его гибели. Вспоминает, что он был очень позитивным человеком. А еще исправлял молодежь, если слышал слова-паразиты или русизмы.

«Миф» в Запорожье

— Коли Василь приїхав, я не знала, що він оперний співак, — вспоминает Галина. — Пару раз чула, як він співав, коли чистив свій автомат — чудовий голос! Ми просили його співати. Ми запитували його про Францію, як він туди потрапив. Він розказав, що виграв багато конкурсів і його запросили. Але він був проти, щоб ми сприймали це якось «Вау!». Тобто, він такий, як всі, і він на своєму місці, бо він українець. Насправді, ми більше спілкувалися на військові теми, де хто був…

Портрет Василя у фільмі відображено дуже вдало. Таким, який він у фільмі, я пам`ятаю Василя в житті.

Как писала «Индустриалка», в запорожском кинотеатре зрители съели афишу премьеры.

«Миф» в Запорожье

Фото Александра Прилепы.

 


Комментарии читателей