Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
В Запорожье подвели итоги работы облсовета за пять лет
Поделиться

В облсовете рассказали о достижениях за пять лет

В последнее время жители области стали больше обращаться за решением своих проблем в облсовет. Об этом в эфире телеканала ТВ-5 заявил управляющий делами исполнительного аппарата областного сонета Владимир Подорожко. Он отметил, что облсовет седьмого созыва  и исполнительный аппарат за пять лет работы стали  более открытыми, а их деятельность – более прозрачной.

— Протягом каденції ми зробили так, щоб люди повірили обласному парламенту, тим чиновникам та фахівцям, які працюють у виконавчому апараті. Ця довіра підтверджується конкретними цифрами та фактами, —  отмечает Владимир Подорожко. — Якщо, наприклад, у 2016 році за весь рік до Запорізької обласної ради було подано 205 звернень громадян, то вже у 2019 році ця цифра сягнула 361 звернення. А на 1 вересня 2020 року зареєстровано 213 звернень. Це говорить про те, що люди довіряють обласній раді, йдуть за вирішенням своїх наболілих питань. Я можу сказати впевнено, що до кожного випадку ми ставимось індивідуально і надаємо вичерпні відповіді, роз’яснення та консультації.

Также Владимир Подорожко рассказал об эффективности депутатского фонда.

— До наших здобутків можна віднести депутатський фонд. Він довів свою ефективність, адже ступінь освоєння і використання цих бюджетних коштів дорівнює практично ста відсоткам. Це відбувається тому,   що  депутат і територія, на яку витрачаються кошти, зацікавлені в тому, щоб в садочках були ліжка,  спортивні майданчики були відремонтовані і так далі, — говорит Владимир Подорожко.

Как рассказал Владимир Подорожко, с 2016 года исполнительный аппарат реорганизовывали несколько раз. С того же года он стал исполнять функции, которых ранее у него не было.

— У нас з’явилося управління фінансів та бюджету. Його фахівці  аналізують бюджетні запити комунальних установ, підприємств і організацій Запорізької облради, — рассказывает Владимир Подорожко. — На стадії формування бюджету це дозволяє в певній мірі економити бюджетні кошти. Адже наші фахівці  аналізують документи, надані установами та відсікають все надлишкове. Крім того фахівці аналізують бюджет, а цього ніколи раніше не було. Апарат аналізує кожну цифру, яка є в проекті рішення і доводить її до відома депутатського корпусу. А депутатський корпус вже має об’єктивну картину і приймає відповідне рішення: голосувати чи коригувати проекти рішення.  Крім того,  у нас створений відповідний підрозділ організації перевірок комунальних закладів. Цього раніше не було. На сьогоднішній день фахівцями цього відділу ефективно проводяться перевірки, є конкретні результати роботи та щодо повернення коштів.

Владимир Подорожко рассказал, что облсовет, исполнительный аппарат и депутатский корпус на протяжении пяти лет  работали с территориями, базируясь на партнерских отношениях.

— Ми виїжджали на території, бачили конкретні проблеми і намагалися їх вирішувати. В першу чергу, закладали певні суми в обласний бюджет на соціально значимі проекти, — рассказывает Владимир Подорожко. — На жаль, у 2020 році у зв’язку з пандемією всі кошти з бюджету розвитку у сумі більш ніж 120 мільйонів гривень були перераховані на боротьбу з коронавірусом. Сподіваюся, що ми пройдемо цей складний етап і з 2021 року буде розвиватися територія і наша область.

Владимир Подорожко подвел итоги работы в Запорожском и Новониколаевском районах области. Он рассказал, что в Запорожском районе в селе Марьевка было установлено уличное освящение, приобретен экскаватор для Долинской громады.

Новониколаевским районом Владимир Подорожко занимается только год.

— Історично Новомиколаївський район був без депутата обласної ради, тому на жаль на цю територію звертали увагу в останню чергу. Там дуже багато проблем, вирішити їх водночас за місяць чи за рік неможливо. Але є певні здобутки. Був проведений ремонт дороги загальнодержавного значення Новомиколаївка-Оріхів та інші проекти. У 2018-2019 році були придбані сміттєвози, екскаватори, виділялися кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації психоневрологічного диспансеру.

Согласно административно-территориальной реформе, теперь Новониколаевский район входит в состав Запорожского района. Владимир Подорожко говорит, что на на этих территориях необходимо сохранить архитектурные памятники и  дворцы культуры. А также заниматься развитием медицинских и учреждений образования, обустраивать существующие и строить новые спортивные площадки.

По словам Владимира Подорожко, также в Запорожском районе необходимо сосредоточиться на развитии медицины. Еще одно из перспективных направлений – туризм.  Для его развития необходимо разработать туристическую карту каждого района области, определить исторические объекты, которые нуждаются в реставрации, и привлекать инвесторов.

Читайте также: В Запорожье обсудили перспективы развития региона


Комментарии читателей