Индустриалка - новости Запорожья

Выборы-2020, Запорожье
В Запорожье подвели итоги проведения местных выборов
Поделиться

Сегодня, 6 ноября, ЦИК должна опубликовать окончательные результаты местных выборов

В Запорожской области уже известны предварительные результаты местных выборов, которые состоялись в Украине 25 октября. О том, как проходили местные выборы в Запорожской области и соседних регионах, рассказали во время пресс-конференции в Агентстве региональных инициатив представители общественной инициативы «Виборча Рада Запоріжжя». Во время выборов они работали в четырех регионах: Одесса, Харьков, Днепр и Запорожье.

пресс-конференция в Агентстве региональных инициатив

— Ми провели компанію по стимулюванню виборців голосувати свідомо на основі певних раціональних критеріїв, — рассказал
региональный координатор организации в Запорожье, председатель совета коалиции ОО Запорізька Рада Реформ» Игорь Зубко. — На сьогодні офіційних результатів на сайті ЦВК поки немає. Але ми маємо попередні результати. В Запорізькій області всього повинні обрати 1960 депутатів. На сайті ЦВК на ранок було опубліковано тільки 636.

Игорь Зубко озвучил предварительные итоги местных выборов:

— За попередніми даними в Запорізьку обласну раду проходять сім партій: «ОПЗЖ» (23 депутати), «Слуга народу»(19), «Європейська солідарність»(10), «Єднання»(9), Опозиційний блок(8), «За майбутнє»(8) та «Батьківщина»(7). Це попередні цифри і можуть бути певні зміни. До міської ради за попередніми даними проходило чотири партії: «Єднання», «ОПЗЖ», «Слуга народу та «Європейська солідарність». Але, на сьогодні є дані, що до міськради можуть пройти «Нова політика» та партія «Шарія».

Анализируя ситуацию на выборах в Одессе, Харькове, Днепре и Запорожье, общественники отметили, что в нашем регионе все прошло спокойно с минимальными нарушениями.

— У Запорізькому регіоні, порівняно з іншими, вибори пройшли біль менш нормально та спокійно, — уточнил менеджер проекта «Свідомий вибір до органів місцевого самоврядування 2020 року» Даниил Метельский.- Як і по всій Україні спостерігалася низька явка. Екзит-поли показали, що чинний мер набрав вагомий відсоток — більше ніж 60%. Це каже про те, що другого туру не буде. В інших містах ми бачимо, що ніхто з кандидатів не набрав 51%.

Представители общественной инициативы смогли выделить несколько тенденций местных выборов в Украине.

— Ця виборча кампанія показала, що здебільшого люди, коли йдуть голосувати, орієнтуються на персоналії, — отметила кандидат юридических наук, доцент кафедры права и публичного управления Запорожского института экономики и информационных технологий, эксперт коалиции ОО «Запорізька Рада Реформ» Анна Гулевская. — Ця виборча компанія показала, що ідея партизації дуже сира. Вона себе дискредитувала. В усіх регіонах, які ми досліджували, до міськрад проходять партії, від яких висувався чинний міський голова. Так, люди, коли голосували, орієнтувалися на персоналії. Партійні програми — це було вже другорядне. Ще одна тенденція цих виборчих кампаній — чим вище рейтинг політичної сили в тому чи іншому регіоні, тим менше кандидати від цієї політсили схильні до діалогів, дебатів та ін. Цьому сприяла епідемія коронавірусу та віртуалізація регіональної політики.

Напомним, член городской территориальной комиссии на своей странице в Facebook опубликовал список депутатов нового, восьмого созыва Запорожского горсовета. Ознакомиться с ним можно здесь.

Читайте также: Запорожская областная избирательная комиссия не может подвести итоги из-за отсутствия одного протокола.


Комментарии читателей