Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Интервью, Культура, Украина, Фоторепортаж
Ирен Роздобудько в Запорожье: Про чоловіка мені завжди приємно розповідати
Поделиться

Одним из хелайнеров ArtForum в Запорожье стала известная писательница Ирен Роздобудько

О личной жизни, о творчестве, о литературе и о счастье — на встречах в рамках  ArtForum в Запорожье писательница Ирен Роздобудько отвечала на самые разные вопросы читателей. А за лучший, по ее мнению вопрос —  о супруге, барде Игорь Жуке — подарила свою книгу.

Ирен Роздобудько

— Про чоловіка мені завжди приємно розповідати, — говорит Ирен Роздобудько. — Коли я вчилася в 9-му класі і жила в Донецьку, то побачила його по телевізору в одному з документальних фільмів, де він, 27-річний, співав пісню.

Минуло більше ніж 20 років. І нас почали зводити різні наші знайомі. Три роки я «не зводилася», тому що не ходила знайомитися з чоловіками. Але нас постійно хтось вів один до одного. Ми познайомилися і ось 12 років ми разом.

Він живе заради мене. Я теж — щоб приносити йому радість. Він може все відкласти заради моїх справ. Негативного у нас просто немає. Ніколи не сваримося — немає сенсу витрачати на це час. Вважаю, що якщо у вас постійно йде час на суперечки і непорозуміння, то такі відносини треба рвати. Тому що ми живемо один раз і життя не повинна проходити в дискомфорті.

Ирен Роздобудько

— Какие у вас впечатления от ArtForum, от Запорожья?

— На ArtForum — хороша організація, шикарне місце, підтримка. Класно, це треба продовжувати.

У Запоріжжі я не в перший раз. На мій погляд, місто змінюється в кращу сторону. Подобається проспект Соборний — це рух, багато простору.

Ирен Роздобудько

— Складывается впечатление, что «Гудзик» остается вашей самой популярной книгой, которую особенно любят читатели.

— Напевно, у кожного автора є своя візитна картка. Для мене це «Гудзик», не можу пояснити, чому. Але мені приємно, коли люди підходять і називають інші книжки.

А після першої частини «Гудзика» до мене прийшли герої і сказали: «Що ти з нами зробила? Залишила в психушці спиватися. У пошуках і роздумах. Залишила невідомо де, в Америці». Так з’явилася друга книга. «Гудзик 2» закінчується на початку війни 2014 року. Писала його під час Майдану і початку війни. «Гудзик 2» дав мені можливість говорити про важливі речі в третій частині.

Ирен Роздобудько

— Пишете «Гудзик 3»?

— Ні. Треба почекати, якщо я зараз буду писати третю книгу, то все буде фантазією. І вона, напевно, буде сумною, а я цього не хочу.

Ирен Роздобудько также рассказала «Индустриалке», что ожидается выход двух ее новых книг.

-Перша — апокриф про кримську дівчину. Це досить дивна книга. Епопея починається в 1930-ті роки і закінчується першим переселенням татар на свою землю у 1990-ті роки. Підписала угоду на видання цієї книги.

Друга — дитяча, «Ляказочки». Це дуже хуліганська книжка для дітей трьох років, яку я писала для своїх онуків. Казочки розповідають, чому не можна робити те чи інше, але в такому незвичайному ракурсі. Випробувана на дітях, вони сприймають її на «ура».

Ирен Роздобудько

Напомним, что в 2008 году вышел фильм «Пуговица» по книге Ирен Роздбудько. Главные роли сыграли Анна Кузина, Виктория Исакова и наш земляк Анатолий Пашинин.

Читайте также: Ирма Витовская рассказала о секретах успеха своих фильмов.

Фото автора

 Комментарии читателей