Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У Запоріжжі вперше показали приголомшливе проєкційне шоу — фото
Поделиться

Тільки три дні на каскаді фонтанів «Веселка» можна безплатно побачити незвичайну виставку — проєкційну відеоінсталяцію «Art of steel»

Процес виробництва металу може бути дуже красивим і виглядати, як справжній витвір мистецтва. У цьому переконалися перші глядачі виставки «Art of steel», яка відкрилася сьогодні на каскаді фонтанів «Веселка» в рамках святкування Дня металурга. Такого в Запоріжжі ще не було!

Art of steel

«Art of steel» — це імерсивне (тобто, що створює ефект присутності) проєкційне шоу, сучасна відеоінсталяція, в якій показаний процес виробництва сталі, починаючи від видобутку сировини до приголомшливо красивих будівель та інших об’єктів з цього металу. Фільм йде близько 10 хвилин. Такий відеоарт цілком можна показувати на виставці сучасного мистецтва.

Art of steel

Щоб створити цей проєкт про всі етапи виготовлення сталі, автори за спеціальною технологією знімали відео на десяти різних гірничодобувних і металургійних підприємствах компанії Метінвест. І хоча в основі — документальні кадри, відео оригінально змонтовано. Наприклад, деякі фрагменти нагадують калейдоскоп — видовище зачарує. Відео показують на трьох великих екранах-стінах, змонтованого на «Веселці» тимчасового павільйону. Враження підсилює музика. Наприклад, видобуток руди відбувається під мелодію «В печері гірського короля» з сюїти «Пер Гюнт» Едварда Гріга в сучасній обробці.

Art of steel

— Ми хотіли показати, наскільки важлива професія металурга і наскільки масштабний металургійний процес. І постаралися поєднати мистецтво і металургію, — розповіла «Индустриалке» о виставці директор департаменту управління справами Метінвесту Марина Литвиненко. — Ще ми хотіли зацікавити молодь і залучити до професії металурга. Показати, що це дійсно масштабно і красиво, які об’єкти будують з нашої сталі.

Цю виставку успішно провели у 2019 році в Києві, вона сподобалася глядачам. За 10 днів її відвідали понад 10 тисяч осіб. І ми дуже хотіли привезти цю виставку в регіони, де знаходяться наші підприємства.

Art of steel

Одним з перших глядачів став начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський з дочкою-школяркою Міланою.

Art of steel

— Я в чудовому настрої! Творцям виставки вдалося поєднати, здавалося б, несумісні речі — мистецтво, творчість і потужне виробництво, — говорить Сергій Самарський. — І, на мою думку, вдалося настільки, що навіть якщо людина недосвідчена в металургії подивиться цю класну інсталяцію, то зможе зрозуміти сучасний процес виробництва металу. Дуже круто! Дякуємо творцям виставки. Запрошую всіх запорожців відвідати цю унікальну експозицію, зануритися в атмосферу творчості, індастріелу та сучасного технологічного металургійного виробництва.

Art of steel

— Дуже приємно, що я змогла побувати на відкритті цього проєкту, — додала Мілана Самарська. — Я вчуся в художній школі. І враження з точки зору художника просто захопливі! Дуже цікаво. Вражає, що процес виробництва сталі перетворили в мистецтво.

Art of steel

Враженнями поділилася і розподільник робіт мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь» Світлана Павленко з творчим захопленням — у вільний час вона вишиває хрестиком і любить співати:

— Працюючи в мартенівському цеху не перестаю дивуватися красі перетворення металу. Бачу це кожен день. І мені дуже хочеться, щоб це бачили мої рідні та близькі, жителі міста. Коли вони подивляться цю виставку, то зрозуміють красу нашої професії.

Art of steel

***

Крім перегляду сторінки на виставці можна взяти участь у вікторині і отримати книгу «Металургійна кухня» про процес виробництва сталі, розказаний доступно і пізнавально. А також за допомогою андроїда «оживити» фото і побачити їх на своєму мобільному телефоні в русі. Як це зробити, можна уточнити у співробітників на виставці.

Art of steel

Приходьте!

Імерсивне шоу «Art of steel» дивіться на верхньому паркінгу каскаду фонтанів «Веселка» з 16 по 18 липня, з 11.00 до 22.00. Вхід безкоштовний.

Як ще можна відсвяткувати у Запоріжжі День металурга, читайте тут.

Art of steel

Читайте також: Ветеранам праці великого запорізького підприємства на професійне свято подарували прогулянку по Дніпру.

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей