Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Запоріжжя, Коронавірус, Фоторепортаж
В Запорожье общественный транспорт из-за угрозы коронавируса дважды в сутки «купают» - фото, видео
Поделиться

Из-за угрозы коронавируса в «Запорожэлектротрансе» весь общественный транспорт дважды в сутки моют и обрабатывают дезрастворами

Точно так же должны обрабатывать весь общественный транспорт, занятый на перевозке пассажиров.

транспорт из-за угрозы коронавируса дважды в сутки «купают»

Сегодня, 17 марта, корреспондент «Индустриалки» побывал во втором троллейбусном парке. Там как раз обрабатывали троллейбус перед выходом на линию.

Олег Переверзев

Как рассказал начальник троллейбусного парка №2 Олег Переверзев, троллейбусы и автобусы, дислоцирующиеся в этом парке, дважды в сутки прибирают и дезинфицируют. Перед выходом на линию и после возвращения в парк с маршрута. В ночное время троллейбусы и автобусы загоняют на автоматическую мойку. Она механическими щетками чистит и моет транспорт снаружи. Потом завершают мойку при помощи аппаратов высокого давления — из него подается мощная струя воды.

Внутри салоны подметают и обрабатывают специальными дезинфицирующими растворами. Протирают все пластмассовые панели, стойки и поручни, стекла. Всё это делали и до карантина. А сейчас, с его введением, меры профилактики усилены. Дезинфекция салонов проводится еще и с помощью опрыскивателя. Для этого используется препарат «Санитаб» — он выпускается в виде концентрата — порошок, гранулы, таблетки, которые растворяются в воде.

Людмила Клименко

Уборщица троллейбусного парка №2 Людмила Клименко рассказала, что, в принципе, её работа не изменилась. «Купает» и прихорашивает транспорт, как и раньше. Добавилось только немного работы с опрыскивателем, которым дезинфицирует салон.

По словам Олега Переверзева, водители автобусов и троллейбусов будут работать в медицинских масках. А вот насчет ограничения количества пассажиров в транспорте пока никаких указаний не поступало. Но пассажиропоток и так значительно сократился. Одни пассажиры, это пенсионеры, стараются поменьше кататься по городу. Другие, работающие, работают дистанционно.

Ситуацию с общественным транспортом в Запорожье прокомментировал первый заместитель городского головы Сергей Мешок:

Транспорт працюватиме в штатному режимі. Звичайно, пасажиропотік дуже впав. Це пов`язане, по-перше, з переведенням в карантинний режим і закладів освіти, і багато робочих місць були переведені в дистанційний режим роботи. Але ми розуміємо, що транспорт мусить бути в місті Запоріжжі. Отже він працюватиме в штатному режимі.

Звичайно, кількість транспорту може бути скорочена. Але знову ж таки, враховуючи потреби підприємств, потреби жителів міста, ми будемо підлаштовуватись під ситуацію, яка буде складатися.

— Дезінфекція проводиться?

— Так. Дезінфекція проводиться на всьому транспорті. Це є умовою випуску транспорту взагалі. Окрім дезінфекції є посилений медичний огляд водіїв, для того щоб вони не виїздили хворими на маршрут. І, відповідно, весь транспорт має бути дезінфікований. Дезінфекція проводиться згідно рекомендаціям Держпродспоживслужби. На неї покладені зараз ці обов`язки. І відповідно ми будемо розглядати їхню умову стосовно випуску транспорту взагалі на лінію.

Ми зараз говоримо не лише про комунальний транспорт — трамваї, тролейбуси та автобуси комунального підприємства “Запоріжелектротранс”. А ми говоримо зараз і за приватних перевізників. Управлінням транспорту міської ради була створена спеціальна група, яка кожного ранку перевіряє випуск транспорту на маршрути з таких підприємств. Але все ж таки хочу наголосити на тому, що перевізники, водії мусять розуміти важливість цього питання. І самі повинні бути зацікавлені в тому, щоб транспорт був захищений від якихось можливих уражень.

— Що стосується обмеження кількості пасажирів?

— Ми розуміємо, що така норма — вона в першу чергу залежить від водіїв, від перевізників безпосередньо. Звичайно, дуже важко може бути це контролювати у великогабаритному транспорті. У малогабаритному транспорті це буде легше зробити. Але я думаю, що ми будемо шукати якісь механізми. Будемо дивитись, як в інших містах це роблять. Для того, щоб зменшити кількість людей, які водночас знаходяться у закритому просторі транспорту загального користування. І ми розуміємо, що для нас це новий виклик для нашого транспорту, для того щоб ми могли організувати виконання постанови Кабінету Міністрів.

Ми розуміємо, що дуже важкий час зараз. І дуже багато людей, які можуть десь не погоджуватись, навіть не розуміти нас під час введення цього карантину. Але хотілось би сказати, що — так, буде багато незручностей. Будуть десь збитки для підприємців, для громадян. Ми все це розуміємо. Але треба і розуміти, що це не ефемерна загроза. Це цілком ймовірна загроза розповсюдження коронавірусу на території України і в місті Запоріжжі, зокрема.

Тому ще раз хотів би сказати, що дуже важливо залишатись вдома. Дуже важливо дотримуватись правил особистої гігієни. І це стосується також транспорту.

ВИДЕО. Как «купают» троллейбус

Фото и видео: Дмитрий Шилин

Читайте также: В Запорожье массово закрываются культурные заведенияКомментарии читателей