Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
В Запорожье можно увидеть фотографии и документы из секретных архивов
Поделиться

В областном краеведческом музее открылась выставка, посвященная годовщине Голодомора в Украине

К 85-й годовщине Голодомора в музее показывают фотовыставку «Геноцид голодом». На ней можно увидеть архивные фотографии, документы, агитационные плакаты советского периода. Большинство данных и фактов тех лет были уничтожены или сфальсифицированы. Архивы и фото Голодомора стали доступны относительно недавно.

Кроме того, на стендах посетители могут прочитать историю Голодомора и свидетельства очевидцев этих страшных событий. Выставку «Геноцид голодом» подготовил Национальный институт украинской памяти.

В Запорожье можно увидеть фотографии и документы из секретных архивов

—  Сьогодні відкрнивається виставка, присвячена 85-річчю трагічних подій, які відбувалися у нас в Україні, в тому числі і в Запорізькій області. Про це треба знати та пам`ятати. 85 років Голодомору — це сумний ювілей, — обратился к присутствующим директор областного краеведческого музея Георгий Шаповалов. — Хочу до вас звернутися з проханням 24 листопада о 16:00 запалити у себе вдома свічку пам`яті. Зробіть це, навіть якщо у вас в роду ніхто не постраждав від голоду. Зробіть це для того, щоб збагнути трагедію, яка спіткала наш український народ. Це була плата за спробу стати незалежним.

 

На открытие выставки пришли школьники, студенты и военнослужащие Нацгвардии Украины.

— В останню суботу листопада ми згадуємо трагічну подію в історії — Голодомор 1932-1933 року. Це була трагедія, яка сколихнула весь світ. Сьогодні вже практично не залишилося свідків тих жахливих подій, але людство згадує їх. Не лише у нашій країні, а й ще у сотні країн, де живуть українці, — отметил запорожский историк Федор Тутченко. — Я відношусь до того покоління, яке не застало Голодомор. Але наші батьки та батьки наших батьків пережили це. І більшість з них не хоче нічого розповідати. Вони боялися, що ми почнемо поширювати цю інформацію. Бо раніше це заборонялося. За радянських часів офіційно голоду не було. Але зараз ми знаємо та говоримо про це. А обізнаний — значить озброєний.

В Запорожье можно увидеть фотографии и документы из секретных архивов

Почитать рассказы запорожцев, которые пережили Голодомор, можно здесь.

Читайте также: В Запорожье покажут выставку участников акварельного фестиваля в Италии

Фото автораКомментарии читателей