Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус
В Запорожье профессор ответила на главные вопросы о прививках от коронавируса
Поделиться

Вакцина задает организму специальную программу и начинается выработка антител

Вакцинация является самым надежным способом защиты от коронавируса. Благодаря массовой иммунизации формируется коллективный иммунитет. А это единственный шанс победить коронавирус.

В Украине вакцинацию сейчас проводят препаратом Covishield. Он разработан Оксфордским университетом и британско-шведской компанией AstraZeneca. Производится по лицензионным соглашениям на мощностях индийского завода Serum Institute.

У запорожцев возникает множество вопросов связанных с вакцинацией. Разобраться с самыми распространенными «Индустриалке» помогла доктор медицинских наук, семейный врач, профессор кафедры семейной медицины Запорожского государственного медицинского университета Ирина Волошина.

Ирина Волошина.

— Стоит ли делать прививку вакциной индийского производства?

-Не варто боятися того, що вакцина виробляється в інституті, який розташовується в Індії. Оскільки вакцина Covishield виробляється по офіційній ліцензії компанії AstraZeneca, яка є міжнародним фармацевтичним гігантом. Питання вироблення в Індії — це просто питання ціни. Вміст вакцини та всі речовини — абсолютно ідентичні.

Как работает вакцина от коронавируса?

-Вакцина при введені викликає утворення антитіл, тобто імунного захисту від коронавірусу. Коли людина зустрічається з вірусом, вони розпізнають його та не дають розповсюджуватися в організмі. Вони відразу інактивують вірус або вбивають. Вакцина не містить жодного живого вірусу. Вона задає нашому організму спеціальну програму, за якою потрібно виробляти антитіла та бути готовим до зустрічі з вже реальним вірусом.

Почему после прививок у людей поднимается температура? Это нормальная реакция?

Вироблення антитіл в організмі людини є суто індивідуальним процесом. Тому, як і всі інші щеплення, кожна людина переносить по-різному. В когось після введення вакцини трошки болить рука чи місце щеплення. Інколи підвищується температура. Знову таки, це пов`язано з процесом утворення антитіл. Ці процеси є нетривалими — від 1 до 3 днів. На жодні інші функції вакцина не впливає. Введення вакцини жодним чином не загрожує життєдіяльності людини, не потребує, щоб людина йшла на лікарняний чи переривала свою звичайну діяльність.

Существуют ли противопоказания для вакцинации?

-Наразі дітям вакцина не вводиться. Вагітність не є протипоказанням, але це особлива група. Тому вакцинація від коронавірусу не проводиться. Якщо вагітна жінка працює медиком і захоче вакцинуватися, то їй не можуть відмовити.

-Нужна ли подготовка к вакцинации?

— Жодних підготовчих заходів робити не треба. Людині перед щепленням обов`язково проведе огляд лікар. Вона також буде підписувати згоду, в якій зазначить, чи вважає себе здоровою на момент огляду. Жодних додаткових аналізів чи обстежень не потрібно.

Может, полностью здоровому человеку лучше переболеть коронавирусом, чем делать прививку?

-Як лікар, який спостерігає наслідки після коронавірусу, можу сказати, що вони навіть після легкого чи безсимптомного перебігу ковіду можуть бути страшні. Наприклад, ураження серцевого м`язу чи серцеві блокади, коли людині потрібно ставити кардіостимулятор і це люди молодого віку, не тільки похилого. Захворіти на коронавірус — це лотерея. Хтось хворіє і потім у нього випадає волосся, хтось хворіє, а потім у нього пропадає сон та виникають ознаки підвищеної тривоги, людина становиться депресивною та потребує тривалого прийому антидепресантів чи інших неврологічних ліків. Були випадки, коли коронавірус спричиняв масивний тромбоз і людина помирала. Коронавірус достовірно підвищує рівень смертності не тільки від самої вірусної інфекції, але і від наслідків.

-Может лучше подождать немного и сделать прививку от коронавируса позже?

-У світі всі вакцини проти коронавірусу знаходяться в дефіциті. Якщо вас запросять на вакцинацію, скористайтеся цим шансом. Вона наразі безкоштовна. Наступного разу вас можуть просто не запросити. Людей охочих вакцинуватися дуже багато і вакцини може не вистачити.

Якщо ви цінуєте свій час у здоровому стані, якщо ви хочете бути здоровим і не бути джерелом інфікування для своїх знайомих, родичів, дітей, батьків, людей похилого віку, тому краще вакцинуватися. Це ефективно та безпечно. Вакцина перевірена в цілому ряді клінічних досліджень. Неперевірений продукт ніхто би в Україну не завіз.

Ирина Волошина планирует вакцинироваться в ближайшее время. Сейчас она ожидает своей очереди.

Читайте также: В Запорожье активисты вакцинируются от коронавируса — прививки делают даже кормящие мамы.


Комментарии читателей