Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
В Запорізькій області до кінця року проведуть ще кілька перерахунків пенсій
Поделиться

Пенсії перерахують ще з 1 липня, 1 жовтня і 1 грудня 2021

Напередодні професійного свята Дня журналіста, яке відзначається 6 червня 2021 року, в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області  відбулась зустріч керівництва з представниками засобів масової інформації.

Жмурко Світлана

З початку року в області призначено понад 6 тисяч нових пенсій, проведено 3 масових перерахунки пенсій – з 1 січня, 1 березня та 1 квітня.

Як повідомила журналістам начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко, зокрема, з березня після індексації підвищено розміри пенсій в середньому на 322 грн майже 390 тисячам запорізьких пенсіонерів.

А з квітня зросли пенсії у 29 тисяч працюючих пенсіонерів, яким перерахунок проведений в автоматичному режимі у травні — після надходження звітів страхувальників за перший квартал поточного року.

— Як наслідок з початку року середній розмір пенсій в області зріс на 271 грн та на 1 червня складає 3967,14 грн. За 5 місяців 2021 року на виплату пенсій 515 тис. пенсіонерів області спрямовано 10,2 млрд грн, — зазначила Світлана Жмурко.

Жмурко Світлана

За її словами, відбудуться перерахунки пенсій і у другому півріччі.

З 1 липня заплановано збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пенсії за особливі заслуги тощо) у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму із 1769 до 1854 грн.

З 1 жовтня встановлюється щомісячна компенсаційна виплата до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років. За наявності в них страхового стажу 20/25 років їх мінімальна пенсійна виплата становитиме 2500 грн.

З 1 грудня підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн відбудеться для пенсіонерів віком від 65 років, за наявності в них страхового стажу 30/35 років (40% від збільшеної мінімальної заробітної плати до 6500 грн).

З 1 грудня у зв’язку з черговим підвищенням прожиткового мінімуму із 1854 грн до 1934 грн для непрацездатних осіб, проводитимуться перерахунки та будуть збільшені надбавки та підвищені пенсії вказаним вище категоріям пенсіонерів.

Пенсії  призначають та перераховують по екстериторіальному принципу

У цьому році зроблені важливі кроки у поліпшенні якості обслуговування громадян.

З 1 квітня впроваджено технологію екстериторіального призначення та перерахунку пенсії.

— Нова технологія дозволяє територіальним органам Фонду опрацьовувати документи на призначення пенсії, подані через сервісні центри, віддалені робочі місця або вебпортал Фонду незалежно від місця проживання пенсіонерів. Як результат – підвищення оперативності у призначенні та перерахунку пенсій, зручності отримання пенсійних послуг для громадян, — повідомила Світлана Олексіївна.

Продовжується  робота по впровадженню цифрових технологій

Управлінням ретроконверсії, яке працює над оцифруванням пенсійних справ, станом на 01 червня 2021 року вже оцифровано 107,5 тис. раніше створених паперових пенсійних справ. Завершення робіт з переведення пенсійних справ в електронний формат планується до 2024 року.

10 червня цього року набирає чинності Закон України від 05 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Головним управлінням ще з травня минулого року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України з цього питання від 27.11.2019 № 1084 розпочата робота по оцифруванню сканованих копій трудових книжок.

Зокрема, протягом 5 місяців 2021 року їх надійшло 21 тисяча, які оперативно опрацьовуються з метою наповнення Державного реєстру застрахованих осіб актуальними та повними даними про трудовий стаж особи до 2004 року та створення Реєстру електронних книжок.

Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій забезпечувався розвиток електронних сервісів Фонду.

Саме в період обмежувальних заходів позитивно показала себе практика дистанційного обслуговування громадян, у тому числі через вебпортал Фонду, функції якого розширено та модернізовано.

Запоріжці користуються сервісами «Особистий кабінет застрахованої особи», «Кабінет роботодавця», «Пенсійний калькулятор», мобільний застосунок «Пенсійний фонд» тощо.

Набирає популярності серед майбутніх пенсіонерів сервіс “Автоматичне призначення пенсії”, завдяки якому необхідну для призначення пенсії інформацію можна подати завчасно. З початку роботи сервісу (червень 2020 року) ним скористались майже 5000 запоріжців, з них 4645 тільки у цьому році.

«Внаслідок активної інформаційно-роз’яснювальної роботи Головного управління за участю регіональних електронних та друкованих ЗМІ щодо донесення до громадськості області переваг користування онлайн-сервісами Фонду сьогодні на вебпорталі зареєстровано 126,5 тис. мешканців регіону, у тому числі більше 6 тис. у цьому році», – зазначила Світлана Жмурко.

Привітали журналістів

нагородження журналістів

Напередодні професійного свята — Дня журналіста, за багаторічною традицією Головне управління вшановує журналістську працю, а керівництво управління запрошує на зустріч керівників та журналістів засобів масової інформації, які найбільше відзначилися у висвітленні ходу реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення в області.

Сьогодні серед них колектив редакції газети «Запорізька правда», журналісти: газети «ИЗ-Панорама» Ірина Єгорова, тижневика «МИГ» — Світлана Шкарупа, головний редактор програми новин телеканалу «ТВ-5» Дмитро Злочевський, ведучі програм: «Сфера інтересів» телеканалу «Алекс» Наталія Федорова, «Сьогодні. Головне» телеканалу «UA-Запоріжжя» (суспільне мовлення) — Інна Халеп.

Присутнім на заході на завершення зустрічі були вручені Дипломи Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Читайте також: Пенсії жителям Запорізької області призначаються лише в Запоріжжі

Джерело: Головне управління ПФУ в Запорізькій облвасті


Комментарии читателей