Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Фоторепортаж
В Запоріжжі внутрішній дворик музею накриють конструкцією з бронебійним склом
Поделиться

В музеї історії запорізького козацтва триває реконструкція

Будівельники наразі працюють над гідроізоляцією та утепленням даху, щоб жодні зміни погоди не могли пошкодити історичні пам’ятки та знакові експонати в середині музею.

Хортица музей

Як розповів «Индустриалке» менеджер  проєктного офісу Валерій Шевченко, перших відвідувачів після масштабного оновлення музей зможе прийняти в 2023 році.

— До Дня міста в жовтні ми 100-відсотково повинні закінчити навісний фасад будівлі музею, зробити відповідні інформаційні вивіски. Також до свята повинні повністю завершити роботи на оглядовому майданчику — зробити плиточне покриття, огорожу.

Шевченко Виталий

А ще — перекрити внутрішній дворик музею. Це буде залізобетонне перекриття зі скляною вставкою приблизно на 10 м2. Вставка буде давати можливість відвідувачам зверху дивитись на експозицію. Якщо їм буде цікаво, вони потім зайдуть в музей. Вставка буде з броньованого скла — щоб по ній можна було ходити.

В цьому році, згідно проєкту, в середині приміщення треба буде залити «чорново» підлогу та зробити перегородки.

Нагадаю, що 10 років приміщення знаходилося в аварійному стані. Музей для відвідування закрили з двох причин — майже скрізь протікав дах, а ще відпадав граніт на фасаді. І це було небезпечно!

Хортица музей

Дві ці причини ми ліквідували в цьому році — повністю переробили покрівлю, демонтували аварійний граніт і виконали оздоблення навісного фасаду.

— Валерію Івановичу, я вас правильно зрозуміла — в цьому році музей не відкриє свої двері для відвідувачів?

— Так. В наступному році ми заходимо у внутрішній простір музею. Будуть розпочаті оздоблювальні роботи внутрішніх приміщень, будуть замінені інженерні мережі тощо. Ми оголосимо тендер на розробку подальшого проекту реконструкції — в середині приміщення музею. За два роки зробимо сучасний музейний простір. Музей історії запорізького козацтва для відвідувачів повинен відкритися в 2023 році.

Хортица музей

Сьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух, відвідав об’єкти «Великої реставрації» на Хортиці, оцінив хід реконструкція локацій та якість вже виконаних робіт. Своїми враженнями очільник ОДА поділився з представниками ЗМІ.

Нагадаємо, на Хортиці вже завершили реконструкцію «Козацького кола» і в кінці серпня там вже пройшли два фестивалі — «Родинне коло» і масштабний ZOUND 2021, який зібрав кілька тисяч глядачів.

За словами Олександра Старуха, до середини жовтня планується повністю завершити роботи на Кургані Єдності. Тут встановлять додаткове освітлення, додадуть три різновисокі поручні, дооблаштують схили..

Хортица музей

— Також у жовтні основні роботи мають завершити на локації Музею історії запорозького козацтва. До речі, внутрішній дворик будуть облаштовувати на самому високому рівну — щоб тут, на Хортиці, могли зустрічатися президенти, — поділився планами очільник ЗОДА.

Хортица музей

Очільник області поділився з присутніми подальшими планами на розбудову острову.

Вже обговорюється питання створення на Хортиці ще однієї локації для великих музичних фестивалів. Нова площадка повинна буде вмістити до 20 тисяч відвідувачів та наметове містечко. Триває робота з проєктування робіт всередині Музею історії запорозького козацтва. В планах розпочати реконструкцію вже наступного року та провести її за півтора-два роки, — зазначив Олександр Старух.

Хортица музей

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Хортица музей

Читайте також: У Запоріжжі під ногами туристів буде магічний камінь

Фото Александра ПрилепыКомментарии читателей