Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
В Запоріжжі небайдужі мешканці зробили свій двір дуже гарним — фото
Поделиться

Мешканці будинку на Північнокільцевій, 20 наводили порядок на прибудинковій території

До вересня товариства співвласників багатоквартирних будинків ще можуть подати заявку на участь у проєкті «Чистий двір», який проводить ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».

суботник на Північнокільцевій, 20

— Проєкт «Чистий двір» ми запустили на початку липня, — розповідає менеджер проєкту Ярослав Грошев. — На сьогодні заявки подали вже більше 30 учасників, близько 20 вже провели суботники. Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» бачить актуальність цього проєкту. Ми бачимо, що запоріжці активно приймають участь у проєкті. Спільними зусиллями вони наводять порядок на прибудинковій території, відновлюють дитячі майданчики та займаються озелененням двору. Ми підтримуємо ініціативу небайдужих містян.

Грошев

Алгоритм участі запоріжців в цьому важливому проєкті такий. Товариство співвласників багатоквартирного будинку заповнює заявку на участь у проєкті, подає її в громадську приймальню ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Учасники і організатори погоджують дату і час проведення суботнику.

суботник на Північнокільцевій, 20

Організатори приїздять на визначений час і надають мешканцям пакети для сміття, рукавиці, відра, швабри, валики, пензлі та фарбу. Кожного учасника суботнику чекає подарунок — килимок під вхідні двері.

Головне для участі в проєкті, зазначає Ярослав Грошев — бажання привести прибудинкову територію в належний стан.

суботник на Північнокільцевій, 20

Ярослав Грошев привітав мешканців будинку з участю у проєкті «Чистий двір», передав їм подяку від керівника ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександра Балаби за небайдужість і вручив учасникам суботнику знаряддя праці та подарунки — килимки.

Не зважаючи на ранок вихідного дня, на майданчику біля будинку по Північнокільцевій, 20 робота кипіла. Учасники суботнику фарбували елементи гойдалки, дитячу гірку. До речі, серед них були не лише мешканці будинку, що знаходиться в Космічному мікрорайоні.

суботник на Північнокільцевій, 20

17-річна Марія Євженко та слюсар-ремонтник цеху холодної прокатки №1 ПАТ «Запоріжсталь» Кирило Проценко приїхали з Південного мікрорайону. Марію запросив її товариш, а Кирило, як волонтер, допомагає голові ОСББ «Славута-16» Олександру Кахаю. Допомагав чистити цоколь, заливати бетон в підвалі.

суботник на Північнокільцевій, 20

— Мені запропонували допомогти і я приїхала, — розповіла Марія, яка фарбувала качелі. — Дуже важливо, щоб запоріжці виходили на суботники. На перетворення дуже приємно дивитися.

А 29-річний Володимир Коновальчук зі своєю 4-річною донькою Євнікою садили клени. І для малої, і для її тата це були перші дерева, посаджені власноручно.

суботник на Північнокільцевій, 20

— Я сказала папе, что тоже хочу садить деревья и пришла ему помогать, — поділилась маленька татова помічниця. — Папа копал ямку, а я садила дерево и поливала.

Володимир Коновальчук розповів, що вони з донькою з радістю приймають участь в суботнику.

— К сожалению, сейчас нет такого тренда на озеленение, как, например, в 90-е годы, — каже Володимир. — Субботники — это очень хорошее дело! Важно показать подрастающему поколению пример, важно проводить время вместе. Вместе мы сможем построить красивый город!

суботник на Північнокільцевій, 20

До речі, клени придбали самі мешканці. Вони  самі  і вирощують дубочки для висаджування.

Будинку №20 по Північнокільцевій 10 жовтня цього року виповниться 52 роки. Як розповів голова ОСББ «Славута-16» Олександр Кахай, в будинку два корпуси. В їхньому корпусі 6 під’їздів, це 99 квартир.

двір на Північнокільцевій, 20

Дитячий майданчик біля будинку з’явився в 70-х роках минулого століття. А 5 турніків, рукоходи та лавочки додалися в 2018 році, коли громадська організація «Наше щасливе життя», яку Олександр також очолює, стала переможцем проєкту «Ми — це місто» ПАТ «Запоріжсталь».

Кахай

— Півроку тому мені запропонували очолити ОСББ «Славута-16» і я погодився, — розповів Олександр Кахай. — Тепер перетягую бізнес-партнерів на будинок (посміхається). Ми почали ремонт під’їздів, поміняли вікна. Хочемо поставити енергозберігаючі двері. Подали заявку на участь у проєкті «Допомога кожному» — хочемо на під’їздах поставити вуличне сучасне освітлення.

Є плани також і на створення умов для фізичного розвитку дітей. «Славута-16» подала заявку на участь в громадському бюджеті — з пропозицією створення у дворі дитячого міні-футбольного майданчику. Перший етап вже пройшли, чекають на голосування.

…Після фарбування металеві конструкції дитячого майданчику засяяли як нові. Учасникам суботнику приємно було дивитися на оновлений майданчик.

суботник на Північнокільцевій, 20

А малій Євніці та її татові було радісно від того, що у дворі будуть рости дерева, які вони вдвох посадили. Побільше б таких активних запоріжців і наше місто розквітло б буквально на очах!

суботник на Північнокільцевій, 20

Читайте також: Как в Мелитополе продвигается создание итальянской площади

Фото автора

 Комментарии читателей