Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
В яких проєктах для покращення життя у місті запоріжці зможуть взяти участь найближчим часом
Поделиться

Чому запоріжцям важливо об’єднуватися та разом приводити до ладу свої подвір’я

У виставковому центрі «Козак-Палац» проходить IV екологічний форум «Еко Форум-2020». Головна тема форуму цього року — кліматичні зміни, їх вплив на світ в цілому, а також на економіку України та Запорізької області.

У екофорумі взяла участь громадська спілка «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя».

Її представники розповідали відвідувачам про свою діяльність і провели творчий майстер-клас з розпису еко-торбинок.

Також менеджер відділу проєктів громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев взяв участь у панельній дискусії «Зелений бізнес: нові ринкові можливості та інноваційні продукти». Він розповів про участь громадськості в реалізації програми та проєктів соціально-екологічного розвитку.

Громадська спілка «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» розпочала свою діяльність у нашому місті у 2018 році. За цей час до участі у різних соціальних проєктах долучилися десятки тисяч мешканців міста. Найбільш важливі проєкти: «Чистий під’їзд», «Екошкола#Зелений», «Врятуємо Дніпро разом», «100 зелених дворів», «Ялинка у кожен двір».

— «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» — це комунікаційна платформа для взаємодії жителів, місцевих органів самоврядування, підприємств Метінвест холдінгу у питаннях малої екології, — розповідає Ярослав Грошев. — Ми привертаємо увагу жителів до проблем екології, які стосуються нашого міста. Ми прагнемо, аби люди брали участь у різних програмах і проєктах та наводили лад на своїх прибудинкових територіях. Наша діяльність направлена на підтримку ініціатив та надання практичної допомоги небайдужим жителям, громадським організаціям, ОСББ та ЖБК, які прагнуть зробити наше місто чистим, гарним та кращим.

Як розповів Ярослав Грошев, «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» у 2021 році планує реалізовувати три напрямки соціальної екології. Перший — взаємодія з ОСББ та ЖБК.

— Мета цього напрямку — створення умов для розвитку і приведення до ладу прибудинкових територій, збільшення кількості ОСМД в місті, — зазначає Ярослав Грошев. — Ми будемо сприяти розвитку громадського самоврядування, проводити тренінги, надавати консультативну допомогу, сприяти консолідації керівників ОСМД та активних мешканців для покращення стану будинків і благоустрою прибудинкових території.

В рамках цього напрямку «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» реалізовує проєкти: «Затишний будинок», «100 зелених дворів», «Чистий під’їзд», «Кращий ОСББ району», «Ресурсний центр».

Другий напрямок — мала екологія. В його рамках громадська спілка реалізовує проєкти «Врятуємо Дніпро разом», «Чисте місто».

Третій напрямок, який буде реалізовувати «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» у 2021 році — корпоративне волонтерство. В його рамках також проходитиме акція «Чисте місто».

-Це дуже важливий проєкт, завдяки якому ми привертаємо увагу небайдужих мешканців міста, громадськість, співробітників підприємств Метінвест холдінгу до вирішення екологічних та соціальних проблем, які стосуються природоохоронних зон міста. Ми проводимо суботники для прибирання стихійних звалищ, — зазначає Ярослав Грошев.

Як розповів Ярослав Грошев, у листопаді цього року у місті планують в десятий раз провести акцію «Врятуємо Дніпро разом». Як раніше писала «Индустриалка», в рамках цієї акції зазвичай відбуваються кілька заходів: суботники, очищення дна річки Дніпро, екологічний квест та висадження дерев.

Читайте також: У Запоріжжі запустили цікавий екологічний конкурс для шкіл — як взяти участь

Фото автораКомментарии читателей